Městské lesy hlásí: Chytání ryb „na Stříbrňáku“ pro každého!

Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac
Ilustrační foto | Zdroj: Pixmac

„Chyť a pusť“ je způsob rybaření, který bude moci od příštího roku využít veřejnost na Stříbrném rybníku, jenž budou Městské lesy Hradec Králové obhospodařovat.

Zájemci si budou moci bez povolenky, pouze na základě jednorázového pověření k chytání ryb, vyzkoušet rybaření na vlastní kůži. 

Ne všechny ryby budou zařazeny do akce „chyť a pusť“, některé si budou moci lidé přímo v kempu či jinde například ugrilovat. „Plánujeme, že by si lidé mohli v rámci vydané povolenky odnést až dva pstruhy, které si sami chytí. Na vše bude bedlivě dohlížet rybářská stráž. Na rybaření bude vyčleněn pouze určitý prostor. Půjde o novou atraktivitu pro širokou veřejnost,“ říká Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové. Dodal, že již nyní se plánují soutěže v chytání ryb. 

Rybaření nebude záležitostí pouze jarních, letních a podzimních měsíců. „Když bude led, uděláme chytání ryb na dírkách. Lidé si tak budou moci zarybařit a věřím, že tak Stříbrný rybník bude i díky našim připravovaným aktivitám vyhledávaným turistickým cílem, doplnil Milan Zerzán.

Vedení městských lesů předpokládá, že rybářská sezona na Stříbrném rybníku bude pro širokou veřejnost zahájena v dubnu 2014. „Městské lesy Hradec Králové se dlouhodobě starají o vodní hospodářství v rámci ploch v lesích. Nově do jejich péče přibude Stříbrný rybník, který bude moci využívat veřejnost nejen k tradičnímu koupání, ale také k rybolovu, což bude jistě atraktivní i pro rodiny s dětmi,“ řekl Martin Soukup, náměstek primátora města Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Rivalitu mezi Hradcem a Pardubicemi může trochu zchladit kulturní průvodce Art up

Tištěný průvodce zaměřený na umělecký svět s názvem Art up začíná vycházet od září. Rivalita dvou východočeských měst šla v tomto případě stranou. Mapa vás totiž zavede na zajímavá místa jak v Hradci Králové, tak i v Pardubicích. Art up přinese nejen přehled galerií, ale také…
Čtěte více

Lev Gustík má podpořit turismus v Hradci

Začátkem letních prázdnin hodlá město odstartovat novou kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí. Pro…
Čtěte více

Kompletně zrekonstruovaný kemp Stříbrný rybník se otevírá, má téměř obsazeno

Dnes se otevírá městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové, který nabízí na letošní sezonu nové zázemí, opravenou restauraci i chatky, novou recepci, safari stany, místa na stanové louce a další zábavné atrakce jako minigolf, curling, gladiator arénu nebo vodní polo. Areál…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme