Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Městská knihovna Hradec Králové se znovu otevře 12. dubna 2021.
Městská knihovna Hradec Králové se znovu otevře 12. dubna 2021. | autor: hradeckralove.cz

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se po skončení vládních opatření můžou těšit na nový interiér pobočky městské knihovny v Kuklenách.  

Otevírací doba knihovny včetně poboček bude bez omezení, uzavřena zůstává zatím pouze pobočka Březhrad z důvodu rekonstrukce stropu objektu pošty.

"Můžete si vybírat v půjčovnách, rovněž objednávat knihy ze skladu i z volného výběru - služba odložení z poličky funguje dále. Knihy si lze objednat i emailem či telefonicky. Možnost rezervace zůstává beze změn. Pro děti je také možné v dětském odd. objednat balíčky knížek s překvapením," říká za městskou knihovnu Soňa Neubauerová.

Knihy je možné vracet jak v půjčovnách, tak do biblioboxů před budovami. Nadále budou poskytovány všechny služby online: výpůjčky e-knih, přístupy z domova do databáze novin a časopisů PressReader, do hudebních databází. Zatím nebude poskytována služba veřejného internetu a další pobytové a prezenční služby (studium a četba na místě, poslech, dětské koutky).

"Výpůjční lhůtu dokumentů, které se měly vrátit, jsme opakovaně prodlužovali i z důvodu uzávěry okresů, aktuálně jsou Vaše výpůjčky prodlouženy do 30. 4. 2021. Od 1.5. je nutno dodržovat obvyklou výpůjční dobu," upozorňuje vedoucí knihovny.  

Rekonstrukce v Kuklenách

V kuklenské pobočce jsou nově umístěny v patrech tři toalety, z nichž dvě slouží veřejnosti a jedna zaměstnancům. Těm je určen i opravený sprchový kout, který ale využívají i dětští návštěvníci například během nočních čtení.

Při rekonstrukci byly vyměněny všechny rozvody vody a kanalizace včetně stoupaček, byla provedena nová hydroizolace ve všech prostorách a nové podlahové vytápění sprchového koutu. Barevné provedení obkladů a dlažby si navrhla sama knihovna.

"Knihovna pokračuje ve zvelebování prostředí tak, aby jakmile bude moci otevřít, mohla přivítat své věrné i nové návštěvníky v novém krásném barevném provedení," uvedla ředitelka Správy nemovitostí Hradce Králové Jaroslava Bernhardová.

Stavební akce odstartovala rekonstrukcí sociálního zařízení, kterou v posledních měsících provedla stavební společnost Kurštějn, a to za 302 tisíc korun bez DPH.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká knihovna zabodovala. Myslí na všechny a nebojí se pokroku. Za to získala ocenění

Hradecká knihovna nadchla Nadaci OSF, která společně s Českou spořitelnou oceňuje tato zařízení titulem Bibliotheca inspirans. Letos ocenili celkem 11 knihoven za to, že pomáhají upevňovat komunitu. Knihovna města Hradce Králové zaujala porotu velmi širokou nabídkou služeb pro…
Čtěte více

Kukleny zůstávají pro hradeckou radnici stranou. Šanci na vznik má zatím jeden park

Už je to deset let, co hradecká radnice představila velkolepé plány s městskou čtvrtí Kukleny. Měly vzniknout dva parky, v místě koželužny náměstí a domov pro seniory. Zatím však plány zůstávají pouze na papíře. Radnice na ně přitom má projekty i stavební povolení. Šlo by o…
Čtěte více

Nové náměstí by mohlo začít vznikat v lokalitě zbourané kuklenské koželužny

V místě zbourané koželužny v Kuklenách by mohlo začít vznikat nové náměstí. Developer, který v místě staví bytový dům, se chce pustit do jeho stavby. Nechce čekat na město, jež se se svými plány zpozdilo. Původně radnice počítala, že náměstí vyroste v letech 2023 až 2026, možná…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme