Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Městská knihovna Hradec Králové se znovu otevře 12. dubna 2021.
Městská knihovna Hradec Králové se znovu otevře 12. dubna 2021. | autor: hradeckralove.cz

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se po skončení vládních opatření můžou těšit na nový interiér pobočky městské knihovny v Kuklenách.  

Otevírací doba knihovny včetně poboček bude bez omezení, uzavřena zůstává zatím pouze pobočka Březhrad z důvodu rekonstrukce stropu objektu pošty.

"Můžete si vybírat v půjčovnách, rovněž objednávat knihy ze skladu i z volného výběru - služba odložení z poličky funguje dále. Knihy si lze objednat i emailem či telefonicky. Možnost rezervace zůstává beze změn. Pro děti je také možné v dětském odd. objednat balíčky knížek s překvapením," říká za městskou knihovnu Soňa Neubauerová.

Knihy je možné vracet jak v půjčovnách, tak do biblioboxů před budovami. Nadále budou poskytovány všechny služby online: výpůjčky e-knih, přístupy z domova do databáze novin a časopisů PressReader, do hudebních databází. Zatím nebude poskytována služba veřejného internetu a další pobytové a prezenční služby (studium a četba na místě, poslech, dětské koutky).

"Výpůjční lhůtu dokumentů, které se měly vrátit, jsme opakovaně prodlužovali i z důvodu uzávěry okresů, aktuálně jsou Vaše výpůjčky prodlouženy do 30. 4. 2021. Od 1.5. je nutno dodržovat obvyklou výpůjční dobu," upozorňuje vedoucí knihovny.  

Rekonstrukce v Kuklenách

V kuklenské pobočce jsou nově umístěny v patrech tři toalety, z nichž dvě slouží veřejnosti a jedna zaměstnancům. Těm je určen i opravený sprchový kout, který ale využívají i dětští návštěvníci například během nočních čtení.

Při rekonstrukci byly vyměněny všechny rozvody vody a kanalizace včetně stoupaček, byla provedena nová hydroizolace ve všech prostorách a nové podlahové vytápění sprchového koutu. Barevné provedení obkladů a dlažby si navrhla sama knihovna.

"Knihovna pokračuje ve zvelebování prostředí tak, aby jakmile bude moci otevřít, mohla přivítat své věrné i nové návštěvníky v novém krásném barevném provedení," uvedla ředitelka Správy nemovitostí Hradce Králové Jaroslava Bernhardová.

Stavební akce odstartovala rekonstrukcí sociálního zařízení, kterou v posledních měsících provedla stavební společnost Kurštějn, a to za 302 tisíc korun bez DPH.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tmavý podjezd v Kuklenách čekají opravy. Má z něj být umělecká brána

Tmavý, nízký a úzký podjezd v Kuklenách by se měl zásadně proměnit. Z místa, kteému se říká myší díra, a kde se tu a tam zasekne náklaďák s vyšším přívěsem a nebo se z něj při velké vodě stane rybníček, by se měla stát světlá a umělecky pojatá brána do centra Hradce Králové.…
Čtěte více

Harmonii na Benešově třídě čeká rozsáhlá rekonstrukce

Zlepšit kvalitu bydlení v bytovém domě Harmonie I na Benešově třídě v Hradci Králové by měla připravovaná rekonstrukce. Dojít by mělo na rozsáhlé opravy lodžií včetně jejich zastřešení, zateplení budovy a střechy i výměnu oken. Město nyní začíná hledat projektanta, zadávací…
Čtěte více

Opravy Střeziny pokračují podle plánu. Tanečníci se budou do nové budovy stěhovat kolem Vánoc

Rozsáhlá rekonstrukce základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové zatím pokračují podle plánu. Město nyní dokončuje stavební práce v rámci první etapy, během které se rekonstruovaly pavilony výtvarného a tanečního oboru a dostavěla se spojovací chodba. Zastupitelé města na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme