Štítky: | Muzeum východních Čech | muzeum |

Město vybírá dodavatele expozic do muzea. Zakázka se odhaduje na 15 milionů

Expozice do druhého a třetího patra muzea budou na jaře.
Expozice do druhého a třetího patra muzea budou na jaře. | autor: MMHK

Ve druhém a třetím patře opravené budovy Muzea východních Čech by měly být expozice dokončeny na jaře příštího roku. Město koncem července vypaslo výběrové řízení na dodavatele expozic. Předpokládaná hodnota zakázky se odhaduje na zhruba 15 milionů korun. Vysoutěžený dodavatel zajistí do muzea stálé expozice včetně osvětlení, AV a IT techniky. Soutěž by měla být vyhodnocena během září.

Do 28. srpna mohou uchazeči podávat své přihlášky do výběrového řízení. „S vysoutěženým dodavatelem by měla být ještě v září podepsána smlouva, práce by pak měly být dokončeny na jaře příštího roku. Předmětem zakázky je provedení a dodávka stálých expozic ve druhém a třetím patře muzea. Dojde ke zpracování dílenské dokumentace, výrobě, dodávce, montáži a kompletaci celé výstavy, a to včetně osvětlení a moderní audiovizuální a počítačové techniky,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku Věra Pourová. Před vypsáním výběrového řízení absolvovalo město také předběžné tržní konzultace, na základě kterých proběhla revize projektové dokumentace.

Podle odhadů by měla zakázka vyjít na přibližně 15 milionů korun, město ale plánuje využít dotaci. „Z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu jsme již získali dotaci ve výši necelých 75 milionů korun, kterou jsme z části použili na dofinancování rekonstrukce budovy muzea. Zbývajících necelých 14 milionů bychom rádi využili právě na realizaci dvou stálých městských expozic,“ říká náměstkyně pro oblast dotací Monika Štayrová.

Rekonstrukce muzea v letech 2018-2019 se zaměřila především na plášť budovy. Nejvýraznějším zásahem bylo zpřístupnění terasy u kopule na střeše muzea. Nové nátěry oken, očištění cihlového zdiva a vnitřní výmalba sálů a vestibulů měly, podle slov památkářů, vrátit budově vzhled, který ji původně vtiskl architekt Jan Kotěra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Vodník ukáže dětem Hradec, dospělí mohou vyrazit za Gočárem či památkami

Víkend si v Hradci Králové můžete užít ve znamení koncertů či exkurzí a prohlídek. V pátek můžete vybírat mezi dixielandovou kapelou na Šrámkově statku či jazzovým koncertem v hotelu U Královny Elišky. Muzeum pořádá archeologickou exkurzi Archeoléto, další prohlídka půjde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme