Město spustilo osvěžující mlhoviště, otevřená je Flošna i slunná loučka

Mlhviště už funugjí.
Mlhviště už funugjí. | autor: MMHK

Teplé dny už nastupují a i ve městě jako je Hradec Králové je možné se příjemně zchladit. Už od pátku fungují hradecká mlhoviště. Využít lze už i oteřené koupaliště na Flošně a opalovat se můžete na slunné loučce u Městských lázní. Ve městě se nachází celkem jedenáct mlhovišťa a o víkendu byl spuštěn jejich provoz. Od konce května jsou také po městě postupně uváděny do provozu hradecké fontány.

Se svými ratolestmi můžete najít osvěžení v podobě mlhoviště v Šimkových sadech nebo v ulicích?  Čajkovského, Třebechovická (dětské hřiště Svět), Jungmannova, Kejzlarova, Palachova, Pod Zámečkem, Severní, Štefánikova – Hvězda, Štefánikova – u „Vajíčka“ a ve Věkoších – Truhlářská.

Koupaliště Flošna je otevřené od 10 do 19 hodin. Bazény jsou vyhřívané na teplotu 26°C, všechny atrakce jsou v provozu a v ceně vstupného. Návštěvníci se budou moci těšit i na oblíbené ranní plavání od šesti hodin a ve vybraných dnech noční koupání od 21 do 23.30 hodin.

Vstupné na Flošnu je vyšší

ceny vstupného byly navýšeny průměrně o 20 korun. Některých druhů vstupného se zvýšení nedotklo, například děti do výšky 120 centimetrů budou mít i nadále vstup zdarma, nezvyšuje se ani cena nočního koupání. Základní vstupné pro dospělé na celý den je 170 korun, s čipovými hodinkami 145 korun. Děti od 120 centimetrů do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P zaplatí za celodenní vstupné 130 korun bez čipových hodinek, s hodinkami 105 korun. Snížené vstupné pro všechny kategorie platí odpoledne po 16. hodině. Rodiny s minimálně dvěma dospělými návštěvníky a jedním platícím dítětem mají slevu 10 %. Vstup na jednu nebo dvě hodiny můžou využívat pouze majitelé čipových hodinek, pro dospělé je za 59 Kč a dvouhodinové za 99 Kč. Pro děti od 120 cm do 15 let, studenty do 26 let, seniory nad 62 let, držitele ZTP a ZTP/P je hodinové vstupné 49 Kč a dvouhodinové 79 Kč. Tento ceník platí pro všechny návštěvníky koupaliště bez rozdílu.

Sluníčka si můžete užívat i na slunné loučce vedle plaveckého bazénu. Otevřeno je od 10 do 18 hodin. V areálu jsou k dispozici lehátka, mlhoviště, toalety i sprchy a atrakce pro děti. Vstup na celý den stojí 30 korun, lze využít i ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Flošna otevírá už v pátek, mají být vedra

V pátek se v Hradci Králové otevře letní koupaliště Flošna. Zatím bude otevřené od 10 do 19 hodin. Areál koupaliště už je připravený, ale dosud tam chyběli plavčíci. Jsou to totiž převážně brigádníci - studenti vysokých škol, kteří měli zatím zkouškové období a chodit nemohli.…
Čtěte více

Slunná loučka se dnes otevírá. Funguje už sedmým rokem

S příchodem krásného počasí se Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel plaveckého areálu na Eliščině nábřeží, rozhodla od úterý 10. května 2022 otevřít Slunnou loučku, relaxační a odpočinkovou zónu v bezprostřední blízkosti padesátimetrového plaveckého bazénu. V provozu…
Čtěte více

Hradecká Flošna v letošním roce zdraží. Zhruba o dvacet korun

V loňském roce se na koupališti kvůli pandemii nezdražovalo. V ceníku pro sezónu 2022 jsou ceny vstupného navýšeny průměrně o 20 korun, což by mělo pokrýt nárůst nákladů z 80 %. Zbývající část pokryje příspěvek města. Některých druhů vstupného se zvýšení nedotklo, například děti…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme