Štítky: | Aldis | hotel Aldis |

Město se možná stane stoprocentním vlastníkem Aldisu

Aldis možná bude vlastnit město.
Aldis možná bude vlastnit město. | autor: hradeckralove.cz

Stoprocentním vlastníkem společnosti Aldis, která v Hradci Králové provozuje stejnojmenné společenské a kongresové centrum, by se mohlo stát město. Hradecká radnice v současnosti vlastní 48,54 % akcií, dalšími akcionáři jsou Odborový svaz Kovo s 45,93 % a Odborový svaz státních orgánů a organizací s 5,52% podílem ve společnosti. Svazy vyzvaly město k odkupu jejich akcií a podle znaleckého posudku, se kterým odbory vyslovily souhlas, by tak Hradec Králové za jejich podíl zaplatil v souhrnu 26,4 milionu korun. V úterý tento záměr odsouhlasili zastupitelé města, definitivní rozhodnutí o odkupu akcií budou projednávat v červnu.

„Kongresové centrum Aldis a především konference či výstavy, které se zde konají, mají zcela zásadní roli v kongresové turistice našeho města. Ta tvoří důležitou součást strategie rozvoje cestovního ruchu. Na sympozia a koncerty k nám tak jezdí lidé nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Jsme si vědomi nutnosti zachovat ve městě kulturní, společenské a konferenční centrum. Vzhledem k tomu, že jsme také studentským městem a je zde velmi rozšířená akademická obec, je podobné kongresové centrum přímo nutností. Svojí rozlohou a kapacitou v podstatě nemá v republice konkurenci a je zde potenciál rozvoje do budoucích let,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Znalecký posudek ocenil celkovou hodnotu společnosti na necelých 70 milionů korun, město Hradec Králové v současnosti vlastní necelou polovinu akcií. „Od této ceny se odečítá kumulovaná ztráta z hospodaření z minulých let ve výši přes 16 milionů, která vznikla výpadkem příjmů během pandemie a soudem vyčísleného nájemného za využívání pozemků ve vlastnictví státu. Hodnota podílu, které město plánuje od odborových svazů odkoupit, je tak 26,4 miliony korun. Vše bylo předem projednáno a odsouhlaseno členy zastupitelských klubů, tento záměr tak zastupitelstvo už pak jednoznačně podpořilo,“ vysvětluje náměstek primátora pro správu městského majetku Pavel Marek.

Budou se muset řešit ještě pozemky pod Aldisem

„Situaci ohledně pozemků pod budovou a parkovištěm budeme ale muset vyřešit. Tyto pozemky vlastní stát a Aldis za ně musí platit nájemné zhruba tři miliony korun. Jejich předpokládaná hodnota je 72 miliony korun, což je v současnosti pro město velmi vysoká částka. Cena těchto pozemků v centru města však s největší pravděpodobností nikdy neklesne, jejich nákup by tak pro město byl investicí do budoucna,“ dodává náměstek Pavel Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město bude vlastnit Aldis. Zastupitelé pro koupi zvedli ruku

Hradec Králové se stane stoprocentním vlastníkem společenského a kongresového centra Aldis. Hradecká radnice v současnosti vlastní 48,54 % akcií této společnosti, dalšími akcionáři jsou Odborový svaz Kovo s 45,93 % a Odborový svaz státních orgánů a organizací s 5,52% podílem ve…
Čtěte více

Po lávce přes Labe se lidé projdou v březnu příští rok

Začátkem září loňského roku byla zahájena stavba lávky přes Labe u kongresového centra Aldis, která bude určená pro pěší a cyklisty. Po necelých devíti měsících již lávka přemostila obě strany řeky, dokončují se montáže segmentů z vysokohodnotného betonu a řeší se napínání…
Čtěte více

Hradec má další hotel. Vznikl ze zchátralé budovy u Aldisu

Před Velikonocemi zahájil provoz nový moderní kongresový hotel u Aldisu. Na místě původního zchátralého objektu z roku 1986, který desetiletí kazil vzhled Hradce, nyní stojí nový moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízející ubytovací a kongresové služby na špičkové úrovni. Hotel…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme