Město počítá s opravou areálu Hvězda na Moravském předměstí, zatím ale nejsou peníze

Areál Hvězdy | Foto: MmHK
Areál Hvězdy | Foto: MmHK

Po nedávném zrekonstruování a rozšíření parkoviště ve Formánkově ulici v Hradci Králové označila Komise místní samosprávy Moravské Předměstí – jih za svou další prioritu rekonstrukci chátrajícího areálu Hvězda. Už před několika lety byla zpracována studie, která počítá s rekonstrukcí areálu za více než dvacet milionů korun.

Zdejší obyvatelé by uvítali rekonstrukci schodiště u autobusové zastávky, mimoúrovňová schodiště, nájezdy pro vozíčkáře anebo lavičky, stojan na kola či tržiště. 

O rekonstrukci areálu Hvězda na královéhradecké Moravském předměstí se hovoří už několik let, zatím však chybí finance. „Na tuto akci nejsou v současném rozpočtu města peníze, ale radnice by chtěla mít zpracovanou projektovou dokumentaci, aby se s pracemi mohlo začít, jakmile budou prostředky zahrnuty v rozpočtu,“ vysvětlil postup Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města. Do oprav areálu Hvězda tak jako tak město každý rok vloží nemalé finance v podobě dílčí údržby, kterou zajišťují Technické služby.

Komise místní samosprávy navrhovala mimo jiné řešit využití volných ploch. Například umístěním fontánky a drobných herních prvků. „Již dříve jsme navrhovali, aby projekt zahrnoval například rekonstrukci podhledů, dále aby se zabýval řešením schodišť v areálu, zeleně, městského tržiště a umístěním laviček a bezpečnostních stojanů na kola,“ uvedl Petr Neckař, místopředseda Komise místní samosprávy Moravské Předměstí – jih. 

V areálu Hvězda je však situace komplikovaná především kvůli vlastnickým právům. „V období malé privatizace se město zbavilo několika lukrativních prostor, což se týká i areálu Hvězda. Nebytové prostory, které tam vydělávají, mají své vlastníky, městu ovšem zůstala starost o veškerá schodiště, chodníky a jednotlivá prostranství. Areál je teď v dezolátním stavu. Město proto musí přistoupit ke generální rekonstrukci celého areálu,“ řekl již dříve náměstek Martin Soukup. 

Areál Hvězdy | Foto: MmHK Areál Hvězdy | Foto: MmHK
Areál Hvězdy | Foto: MmHK Areál Hvězdy | Foto: MmHK
Areál Hvězdy | Foto: MmHK Areál Hvězdy | Foto: MmHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více

Kostel sv. Mikuláše si po rekonstrukci mohou prohlédnout návštěvníci. Otevřen bude začátkem prázdnin

Dřevěný kostelík v Jiráskových sadech bude od začátku prázdnin přístupný veřejnosti. Po více než 80 letech se kostel sv. Mikuláše ze 17. století dočkal kompletní rekonstrukce. Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme