Město má svůj zimní stadion zpět

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Včerejší stání před Krajským soudem v Hradci Králové v kauze nájmu a správy královéhradeckého zimního stadionu společností ABD Invest konečně dalo městu Hradec Králové a jeho představitelům za pravdu. Více jak rok se táhnoucí spor mezi městem Hradec Králové a firmou ABD Invest soud uzavřel s tím, že smlouva z roku 2006 je opravdu neplatná. Potvrdil se tedy verdikt okresního soudu z října 2012

Město Hradec Králové nyní vyzvalo společnost ABD Invest, aby co nejdříve vyklidila a opustila prostory zimního stadionu. 

Po téměř roce dal soud znovu za pravdu městu 

V říjnu loňského roku se spor dostal před Okresní soud v Hradci Králové, kde město nad firmou ABD skutečně vyhrálo. 

Bohužel však nepravomocně a společnost ABD Invest využila své možnosti se odvolat. Podle tiskové mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Jany Klikové dal však krajský soud za pravdu městu Hradec Králové i nyní. „Pro nás je to vítězství, máme radost, uvolní se nám totiž ruce," uvedl v Královéhradeckém deníku Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové. 

Podrobný průběh kauzy najdete v těchto článcích

 

Je to ale jenom vyhraná bitva, válka bude pokračovat

Je to však pouze dílčí úspěch. Nyní město čeká „vyhoštění“ firmy ABD ze zimního stadionu a pravděpodobně další soudní bitvy kvůli nejasnostem ve vyúčtovaných opravách v objektu zimního stadionu. Vedení města se totiž domnívá, že společnost ABD vykázala vyšší náklady, než se ve skutečnosti profinancovalo. 

Přesto – rozhodnutí krajského soudu představitelům města velice ulevilo, protože toto rozhodnutí nemá odkladný účinek. Platit bude i v případě, že se ABD znovu odvolá. Město tedy nyní může přebrat zimní stadion zpět do své správy.  

Kauza zimní stadion ve zkratce: město vs. ABD Invest

  • Spor začal jednostrannou výpovědí nájemní smlouvy, kdy město Hradec Králové ukončilo smluvní vztah s firmou ABD Invest, který měl trvat od roku 2006 do roku 2022.
  • Představitelé města zhodnotili smlouvu jako nevýhodnou a nařkli společnost z pokusu se obohatit o 60 milionů korun.
  • Společnost ABD Invest měla dle smlouvy na vlastní náklady provést rekonstrukci, modernizaci a opravy areálu a dále také stadion pronajímat, najímat, spravovat a provozovat.
  • Náklady na rekonstrukci se však od podpisu smlouvy v roce 2006 (tehdy byla ve smlouvě uvedena částka necelých 198 milionů korun) vyšplhaly až k částce 273.374.342 korun.
  • Postupem času se mimo jiné stále prodlužovala doba dokončení stadionu, z původně plánovaného data 31. května 2009 je v poslední verzi smlouvy termín 31. prosince 2012.
  • Zajímavá je také suma, kterou mělo město prostřednictvím hokejového klubu firmě ABD Invest vyplatit za pronájem zimního stadionu. Z původních deseti let pronájmu za částku 370 milionů korun to je ve finále 16 let pronájmu za 610 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.8.2013 14:12
Terka (neregistrovaný)
...
Kdyby se toto podařilo i s IPS, to by byla paráda ....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Úpravy před zimním stadionem běží dle plánu, hotovo bude v červnu

Frekventované místo před zimním stadionem, kde je hlavní vstup do Jiráskových sadů a kříží se zde několik tras pro pěší i cyklisty, prochází výraznými úpravami. Na podzim zde stavební firma začala s dostavbou chybějících a opravami stávajících cyklostezek a chodníků. Investiční…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Za parkování u zimáku už budou řidiči platit. Hodina je bude stát dvacku

Od začátku prázdnin už u zimního stadionu v Hradci Králové nezaparkujete zadarmo. Již tam stojí parkovací automat. Za jednu hodinu tam zaplatíte dvacet korun, za 15 minut 5 korun. K dispozici je 51 míst. Informaci přináší Hradecký deník. Celá plocha navíc projde rekonstrukcí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme