Město má svůj zimní stadion zpět

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Včerejší stání před Krajským soudem v Hradci Králové v kauze nájmu a správy královéhradeckého zimního stadionu společností ABD Invest konečně dalo městu Hradec Králové a jeho představitelům za pravdu. Více jak rok se táhnoucí spor mezi městem Hradec Králové a firmou ABD Invest soud uzavřel s tím, že smlouva z roku 2006 je opravdu neplatná. Potvrdil se tedy verdikt okresního soudu z října 2012

Město Hradec Králové nyní vyzvalo společnost ABD Invest, aby co nejdříve vyklidila a opustila prostory zimního stadionu. 

Po téměř roce dal soud znovu za pravdu městu 

V říjnu loňského roku se spor dostal před Okresní soud v Hradci Králové, kde město nad firmou ABD skutečně vyhrálo. 

Bohužel však nepravomocně a společnost ABD Invest využila své možnosti se odvolat. Podle tiskové mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Jany Klikové dal však krajský soud za pravdu městu Hradec Králové i nyní. „Pro nás je to vítězství, máme radost, uvolní se nám totiž ruce," uvedl v Královéhradeckém deníku Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové. 

Podrobný průběh kauzy najdete v těchto článcích

 

Je to ale jenom vyhraná bitva, válka bude pokračovat

Je to však pouze dílčí úspěch. Nyní město čeká „vyhoštění“ firmy ABD ze zimního stadionu a pravděpodobně další soudní bitvy kvůli nejasnostem ve vyúčtovaných opravách v objektu zimního stadionu. Vedení města se totiž domnívá, že společnost ABD vykázala vyšší náklady, než se ve skutečnosti profinancovalo. 

Přesto – rozhodnutí krajského soudu představitelům města velice ulevilo, protože toto rozhodnutí nemá odkladný účinek. Platit bude i v případě, že se ABD znovu odvolá. Město tedy nyní může přebrat zimní stadion zpět do své správy.  

Kauza zimní stadion ve zkratce: město vs. ABD Invest

  • Spor začal jednostrannou výpovědí nájemní smlouvy, kdy město Hradec Králové ukončilo smluvní vztah s firmou ABD Invest, který měl trvat od roku 2006 do roku 2022.
  • Představitelé města zhodnotili smlouvu jako nevýhodnou a nařkli společnost z pokusu se obohatit o 60 milionů korun.
  • Společnost ABD Invest měla dle smlouvy na vlastní náklady provést rekonstrukci, modernizaci a opravy areálu a dále také stadion pronajímat, najímat, spravovat a provozovat.
  • Náklady na rekonstrukci se však od podpisu smlouvy v roce 2006 (tehdy byla ve smlouvě uvedena částka necelých 198 milionů korun) vyšplhaly až k částce 273.374.342 korun.
  • Postupem času se mimo jiné stále prodlužovala doba dokončení stadionu, z původně plánovaného data 31. května 2009 je v poslední verzi smlouvy termín 31. prosince 2012.
  • Zajímavá je také suma, kterou mělo město prostřednictvím hokejového klubu firmě ABD Invest vyplatit za pronájem zimního stadionu. Z původních deseti let pronájmu za částku 370 milionů korun to je ve finále 16 let pronájmu za 610 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.8.2013 14:12
Terka (neregistrovaný)
...
Kdyby se toto podařilo i s IPS, to by byla paráda ....

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Za parkování u zimáku už budou řidiči platit. Hodina je bude stát dvacku

Od začátku prázdnin už u zimního stadionu v Hradci Králové nezaparkujete zadarmo. Již tam stojí parkovací automat. Za jednu hodinu tam zaplatíte dvacet korun, za 15 minut 5 korun. K dispozici je 51 míst. Informaci přináší Hradecký deník. Celá plocha navíc projde rekonstrukcí.…
Čtěte více

Hasiči evakuovali stovku lidí ze zimního stadionu, unikal tam plyn

Z královéhradeckého zimního stadionu museli hasiči v sobotu odpoledne evakuovat asi stovku lidí. Dvě osoby se nadýchaly oxidu uhelnatého unikajícího z porouchané rolby a skončily v nemocnici. "Krajské operační a informační středisko přijalo v 15:48 informaci o úniku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme