Město hledá budoucího provozovatele fotbalového stadionu

Stadion bude dokončen přibližně za rok.
Stadion bude dokončen přibližně za rok. | autor: Foto: Dron města Hradce Králové, Pavel Struha

Ačkoliv stavba multifunkčního fotbalového stánku v Hradci Králové má být dokončena až v červnu příštího roku, tak již teď město začalo řešit výběr jeho budoucího provozovatele. Vypsalo proto předběžné tržní konzultace, které pomůžou zmapovat situaci na trhu a vyslechnout požadavky případných zájemců. Uskutečnit by se měly ještě v průběhu srpna.

Zájemci už se mohou hlásit do předběžných tržních konzultací, lhůta jim běží do 7. srpna. „Předběžné tržní konzultace nejsou u takových zakázek nic neobvyklého. Při výběru zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu se nám osvědčily,  navíc zde máme společnost, která má s jejich organizací zkušenosti. Jsem proto přesvědčen, že se nám podaří od potenciálních uchazečů získat relevantní informace k nastavení podmínek pro efektivní výběr provozovatele,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Z předběžných tržních konzultací by pro město mělo vyplynout několik parametrů, podle kterých bude moci výběrové řízení na budoucího provozovatele multifunkční arény vypsat. „Očekáváme, že z konzultací vzejdou bližší informace k otázkám nastavení podmínek výběrového řízení a relevantní délky smluvního vztahu. Zajímat nás bude také možnost připuštění vstupu strategického partnera do FC Hradec Králové,“ uvádí náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Předběžné tržní konzultace bude vyhodnocovat administrátor, kterým je společnost LAWYA. Výsledky by město mělo mít k dispozici během září. K samotnému vypsání výběrového řízení na provozovatele multifunkčního fotbalového stadionu by mělo dojít zhruba na podzim.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fotbalový stadion bude hotový za rok. Starou tribunu nahradí parkoviště

Stavbaři pracují na monolitické železobetonové konstrukci multifunkční arény, během letních prázdnin by měli nejvíce pokročit u západní tribuny. V pondělí odstartovala repase stožárového osvětlení – tzv. lízátek. Stavba fotbalového stadionu, která se Hradci značně prodraží, má…
Čtěte více

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme