Město hledá budoucího provozovatele fotbalového stadionu

Stadion bude dokončen přibližně za rok.
Stadion bude dokončen přibližně za rok. | autor: Foto: Dron města Hradce Králové, Pavel Struha

Ačkoliv stavba multifunkčního fotbalového stánku v Hradci Králové má být dokončena až v červnu příštího roku, tak již teď město začalo řešit výběr jeho budoucího provozovatele. Vypsalo proto předběžné tržní konzultace, které pomůžou zmapovat situaci na trhu a vyslechnout požadavky případných zájemců. Uskutečnit by se měly ještě v průběhu srpna.

Zájemci už se mohou hlásit do předběžných tržních konzultací, lhůta jim běží do 7. srpna. „Předběžné tržní konzultace nejsou u takových zakázek nic neobvyklého. Při výběru zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu se nám osvědčily,  navíc zde máme společnost, která má s jejich organizací zkušenosti. Jsem proto přesvědčen, že se nám podaří od potenciálních uchazečů získat relevantní informace k nastavení podmínek pro efektivní výběr provozovatele,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Z předběžných tržních konzultací by pro město mělo vyplynout několik parametrů, podle kterých bude moci výběrové řízení na budoucího provozovatele multifunkční arény vypsat. „Očekáváme, že z konzultací vzejdou bližší informace k otázkám nastavení podmínek výběrového řízení a relevantní délky smluvního vztahu. Zajímat nás bude také možnost připuštění vstupu strategického partnera do FC Hradec Králové,“ uvádí náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

Předběžné tržní konzultace bude vyhodnocovat administrátor, kterým je společnost LAWYA. Výsledky by město mělo mít k dispozici během září. K samotnému vypsání výběrového řízení na provozovatele multifunkčního fotbalového stadionu by mělo dojít zhruba na podzim.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kraj podpoří stadion. Za dotace se vybaví tribuny, tělocvičny a další zázemí

Královéhradecký kraj hodlá podpořit výstavbu nové multifunkční arény v Hradci Králové, jehož investorem je Statutární město Hradec Králové, dotací ve výši 100 milionů korun. Poskytnutí finančních prostředků dnes projednala rada kraje. Návrh musí ještě schválit krajští…
Čtěte více

Stavbaři se obávají zdržení stavby stadionu. Start prvoligové sezóny je tak ohrožen

Nový multifunkční fotbalový tadion by měl být za dva a půl měsíce dokončen. Správce stavby, společnost Grinity, však vyjádřil obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním…
Čtěte více

Dovybavení malšovického stadionu bude město stát více než 16 milionů

Do poloviny letošního roku by měla být hotová stavba nové multifunkční fotbalové arény v Hradci Králové pro více než devět tisíc diváků. Stadion po kolaudaci poskytne základní zázemí pro fotbalová utkání. Město nyní začíná areál dovybavovat tak, aby aréna byla připravená na plný…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme