Štítky: | Magistrát | Moravské předměstí | Hvězda |

Město chce obnovit veřejné prostory na Moravském Předměstí

Obnovou by měly projít i prostory u Hvězdy.
Obnovou by měly projít i prostory u Hvězdy. | autor: MMHK

V létě loňského roku dokončilo město projekt na úpravu veřejných prostranství v sídlišti Moravského Předměstí v Hradci Králové, kde bylo předběžně vytipováno šest lokalit, které v budoucnu čeká kompletní úprava a přeměna. Jako první by měly začít práce v lokalitě ohraničené Benešovou třídou a ulicemi Kejzlarova a Mandysova, na kterou má již město dokončenou projektovou dokumentaci i platné stavební povolení. Místní se zde dočkají obměny a doplnění zeleně, nového městského mobiliáře i vybudování herních prvků pro děti.

„Některá veřejná prostranství a lokality zejména v okolí sídlišť, se za několik posledních let proměnily na místa, která nejsou už pro veřejnost atraktivní a lidé se zde nesetkávají jako dříve. Chceme jim tato místa, kde mohou trávit čas a relaxovat, obnovit a udělat okolí jejich domovů příjemnější. S tímto projektem začínáme na Moravském Předměstí, kde máme šest míst, která by se v budoucnu měla dočkat revitalizace. Jedná se o předprostor základní školy Štefánikova, lokalitu Pod Strání, část Benešovy ulice, park u Polikliniky III., lokalitu Hvězda a plochy mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova a Benešova. Těmi také budeme začínat,“ uvádí námětek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Na jaře se město chystá vypsat výběrové řízení na zhotovitele úprav právě zmíněné lokality, vyjít by město mohly až na necelých dvanáct milionů korun. Finální částku ale určí až výsledek výběrového řízení.

Na každou lokalitu je potřeba zajistit veškerou potřebnou dokumentaci, dostatečné finanční prostředky i žádost o dotaci zvlášť. „V polovině prosince jsme již žádost o dotaci na úpravu zeleně a veřejného prostranství v oblasti mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova, Benešova  podali a to ze Státního fondu podpory investic. Výše dotace pak vychází z již známého rozpočtu nákladů na akci a z dotačních podmínek a mohla by dosáhnout více než 4,5 milionu korun,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast městských dotací Monika Štayrová. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Už víte, koho budete volit do hradeckého zastupitelstva? Můžete vybírat z šestnácti uskupení

Hradecký magistrát přijal kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev obcí, které se letos uskuteční v pátek 23. a sobotu 24. září. V Hradci Králové, kde v 85 volebních okrscích budou občané města volit 37 zastupitelů, podalo své kandidátky 16 subjektů.Do 25. července bude…
Čtěte více

Nová odlehčovací služba v Hradci dnes přijímá první klienty

Po necelých dvou letech byla v Honkově ulici v Hradci Králové dokončena stavba budovy odlehčovací služby. Během letošního jara byl objekt postupně vybavován nábytkem, technikou a specializovaným zdravotnickým zařízením. Samotná stavba včetně vybavení město vyšla na 136,4 milionu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme