Štítky: | Magistrát | Slavia | hala | TJ Slavia |

Město chce halu hradecké Slavie do svého majetku, aby ji mohlo pořádně opravit

Halu chce vlastnit město.
Halu chce vlastnit město. | autor: ph-slaviahk.cz

Jedna z největších sportovních hal v republice, kterou vlastní hradecký oddíl TJ Slavia, potřebuje velké investice do oprav. V loňském roce radnice přispěla 11 milionů korun na novou palubovku. Aby město mohlo do oprav haly, která poskytuje zázemí tisícům hradeckých sportovců, investovat další prostředky ze svého rozpočtu, jedná s vedením oddílu o převzetí objektu do svého majetku.

„Hala je ze sedmdesátých let, její dostavba pak z roku 1991. Technický stav tak odpovídá stáří budovy, v současnosti je nutná rekonstrukce především střechy budovy. Oddíl TJ Slavia ale nemá dostatek finančních prostředků na zajištění její opravy. V koalici je mezi námi shoda na tom, že by se město mělo na rekonstrukci významně podílet, ale dlouhodobě nemůžeme investovat do cizího majetku. Proto jednáme o převzetí haly do majetku města,“ vysvětluje primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Pozemky, na kterých hala stojí, jsou ve vlastnictví města.

„V příštím týdnu předložíme tento záměr zastupitelům, abychom měli mandát v jednání pokračovat a hledat konkrétní řešení. Nabízí se různé formy nabytí, jako dar nebo koupě za symbolickou korunu. Vzhledem k tomu, že oddíl využívá dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, je třeba také prověřit, zda změna vlastníka haly neohrozí jejich čerpání nebo dokonce, zda je oddíl nebude muset vrátit. V každém případě je nutné se v jejich důsledku zabývat udržitelností, která ovlivní způsob převodu haly,“ popisuje náměstkyně primátory pro oblast správy městského majetku Věra Pourová. Součástí procesu případného budoucího převodu bude i prověření některých stavebně technických záležitostí tak, aby při předání mělo město informaci o tom, co je třeba nejdřív řešit, včetně stavební dokumentace a revizních zpráv.

Město současně s oddílem TJ Slavia řeší opravu střechy tak, aby nedošlo ke zbytečné časové prodlevě. „Je potřeba provést diagnostiku vazníků i dalších konstrukčních prvků haly, opravu elektroinstalace, vzduchotechniky a následně upravit projektovou dokumentaci. Jen náklady na tyto přípravné, projektové a další nezbytné práce odhadujeme na tři miliony korun. Je také nutné prověřit závazky, které se k hale váží a domluvit se stávajícím provozovatelem haly jeho budoucí zapojení,“ dodává náměstkyně Pourová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lev Gustík má podpořit turismus v Hradci

Začátkem letních prázdnin hodlá město odstartovat novou kampaň na podporu cestovního ruchu zejména pro rodiče s dětmi. Symbolem tohoto projektu se stal hradecký lev Gustík, se kterým budou moci návštěvníci vyrazit na známá i méně známá místa v Hradci Králové a okolí. Pro…
Čtěte více

Podpora z Antivirusu by se měla dostat ke všem podnikatelům, co zažádali a měli vše v pořádku

Už od 28. května město přijímá žádosti o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo…
Čtěte více

Obyvatelé Svobodných Dvorů musejí vydržet. Tankodrom ve Spojovací ulici město opraví až v druhé půlce prázdnin

Silnice, po které mnoho aut obvykle nejezdí. Kvůli stavbě dálnice D11 už si však místní museli zvyknout na nákladní vozy přepravující stavební materiál. To ale zdaleka netušili, co se bude dít dál. Spojovací ulice v Svobodných Dvorech nyní slouží jako hlavní spojnice pro řidiče,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme