Štítky: | Doprava | Opravy | omezení | nadjezd | podjezd |

Méně jízdních pruhů bude na viaduktu u nádraží už od pondělí

Na nadjezdu budou od pondělí pouze dva jízdní pruhy.
Na nadjezdu budou od pondělí pouze dva jízdní pruhy. | autor: hradeckralove.cz

Už v pondělí bude omezen provoz na nadjezdu u dopravního terminálu v Koutníkově ulici. O tom, že viadukt je ve velmi špatném stavu, jsme již informovali. Příjezd do města od Jaroměře či Jičína tak bude poměrně váznout. Na mostě totiž dojde ke snížení počtu jízdních pruhů. Toto omezení bude trvat dlouho - několik let. Most je neopravitelný, uvažuje se o vybudování mostu druhého, na který se přesune doprava a ten stávající se zbourá a místo něj postaví nový.

Podrobná diagnostika mostu nad železnicí byla provedena v roce 2016. Už tehdy odhalila některá problematická místa nosné konstrukce mostu, která se skrývají uvnitř a jsou běžnými metodami neopravitelná. O dva roky později vznikla studie, která měla problém řešit. "Studie předpokládá nejprve výstavbu nového mostu o dvou jízdních pruzích jižně od stávajícího mostu, na který bude po jeho dokončení převeden veškerý provoz z I/35. Poté bude starý most kompletně demolován a na jeho místě postaven nový dvoupruhový most. Ve výsledném stavu budou pro oba směry k dispozici po dvou jízdních pruzích, chodníku a cyklostezce," uvádí Nina ledvinová z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic.Toto řešení by pak mělo celkovou doparvní situaci v místě zlepšit, ale potrvá to řadu let. V současné době se pracuje na projektu a veškeré administrativě.

Částečná uzavírka začne tedy v pondělí 14. října a v současné dpobě se nedá určit, jak dlouho budou omezení trvat.

Dopravu v budoucnu zkomplikuje i oprava podjezdu v Kuklenách

Hradec v příštích letech čeká minimálně ještě jedno dlouhodobé a citelné omezení dopravy na jednom z hlavních tahů. Jedná se o opravy kuklenského podjezdu. Ten by měl být v rámci investiční akce SŽDC „Zdvoukolejnění a modernizace železniční trati Opatovice nad Labem – Hradec Králové“ prohlouben a rozšířen. Stavba se bude dělat po etapách a v současné době se připravuje projektová dokumentace. "V tomto případě je město spoluinvestorem celé akce. První etapou je modernizace železniční stanice Hradec Králové, jejíž součástí je i rekonstrukce kuklenského podjezdu a etapou druhou je modernizace traťového úseku HK – Opatovice," uvedla Kateřina Šmídová, tisková mluvčí hradeckého magistrátu.

Podjezd čeká nejen prohloubení, ale i rozšíření, kdy ke dvěma pruhům přibude i třetí. Dva využije doprava směřující do centra metropole a jeden bude sloužit pro výjezd z města k dálnici D11. „Původně se počítalo s opačným taktem, ale dospěli jsme k názoru, že naše navrhované řešení prospěje dopravě v centru města více,“ řekl již dříve náměstek hradeckého primátora Jiří Bláha s tím, že dva pruhy do centra města přispějí například k menší intenzitě dopravy na křižovatce u Koruny. Podle informací z počátku letošního roku by se rozšíření kuklenského podjezdu mohli řidiči dočkat v letech 2021-22. Během oprav by doprava zcela uzavřena být neměla. Počítá se z uzavřením vždy jen jednoho pruhu.

Řidiči, kteří budou v příštích letech do Hradce přijíždět, se tedy budou muset obrnit trpělivostí.  Druhý silniční okruh už nárokům města nestačí. V odpoledních hodinách se tvoří kolony od Tesly až po kruhový objezd u ČKD. Zúžení do jednoho pruhu situaci  nepomůže. Kolony nejsou výjimkou ani v úseku u fakultní nemocnice, kde zase vázne rekonstrukce křižovatky Mileta.

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Omezení jízdních pruhů na viaduktu u nádraží začne později

Od pondělí měla nadjezd na železnicí u hradeckého terminálu sužovat uzavírka jednoho pruhu. Ti, co se na ni už psychicky připravili, jsou nyní příjemně překvapeni. Uzavírka se totiž ještě nekoná a zřejmě ještě pár týdnů potrvá, než úřady začnou konat. Krajský úřad sice vydal…
Čtěte více

Nadjezd u terminálu je ve velmi špatném stavu, bude se muset opravit. Řidiče tam čekají dlouhodobá omezení

Nadjezd nad železnicí u Terminálu hromadné dopravy je ve velmi špatném stavu a bude se muset opravit. S tím souvisí i omezení provozu v tomto velmi frekventovaném úseku. A rozhodně nepůjde o týdny nebo měsíce, provoz tam může být omezen i několik let. Tento verdikt vyřklo na…
Čtěte více

Město chystá opravy ulic na Novém Hradci Králové, vyřeší i parkování u planetária

Nové chodníky, úpravy parkovacích stání, odvodnění komunikace, nové oplocení u fotbalového hřiště, rekonstrukce veřejného osvětlení či obnova lipové aleje. To vše chystá v rámci rekonstrukce Husovy ulice na Novém Hradci Králové radnice. Opravy za zhruba 10 milionů korun by mohly…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme