Malšovický stadion už je v rukách stavebníků. Hotovo by mělo být v roce 2023

Stadion bud hotový v roce 2023.
Stadion bud hotový v roce 2023. | autor: hradeckralove.cz

Hradecký fotbalový stadion v Malšovicích se během následujících týdnů promění ve staveniště, areál dnes město předalo uskupení firem STRABAG, Geosan a D&D Elektromont. Nyní bude následovat příprava staveniště, k samotným demoličním pracím včetně demontáže lízátek by mělo dojít během září. Zahájení stavebních prací se pak plánuje na jaro příštího roku. Nový hradecký multifunkční fotbalový stadion má být dokončený v průběhu roku 2023.

„Dnes jsme se na stadionu sešli se zástupci fotbalového klubu a správcem stavby, abychom společně předali staveniště zhotovitelské firmě. Máme tak za sebou překonání dalšího milníku, které nás postupně posouvá vpřed až k vybudování nové multifunkční arény v Hradci Králové,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Podle stanoveného harmonogramu by měl v následujících dnech začít zhotovitel s přípravou staveniště. Dojde například k jeho kompletnímu oplocení a zřízení kontrolovaného vstupu. „Demoliční práce na stadionu začnou už během srpna demontáží sedaček, samotné tribuny a další prvky na stadionu začnou mizet během září. Ještě v září, případně v říjnu je také v plánu demontovat lízátka – čtyři světelné stožáry nad hrací plochou, které společně tvoří dominantu stadionu,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha.

„K dnešnímu dni mají za sebou moji kolegové a celý projekční tým spoustu práce, která sice není navenek tolik vidět, ale je stejně důležitá jako samotné stavění. Proběhla řada konstruktivních jednání se zástupci investora, během kterých byly vysvětleny detaily našeho technického řešení stadionu. A samozřejmě od začátku projektujeme,“ říká Aleš Fišer, technický vedoucí oblasti ze společnosti STRABAG. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Fotbalový stadion bude hotový za rok. Starou tribunu nahradí parkoviště

Stavbaři pracují na monolitické železobetonové konstrukci multifunkční arény, během letních prázdnin by měli nejvíce pokročit u západní tribuny. V pondělí odstartovala repase stožárového osvětlení – tzv. lízátek. Stavba fotbalového stadionu, která se Hradci značně prodraží, má…
Čtěte více

Stavba fotbalového stadionu bude o 59 milionů dražší a skončí déle

Jednání mezi městem jako investorem a sdružením firem Strabag, Geosan a D&D Elektromont, které staví nový multifunkční fotbalový stadion, skončilo návrhem dohody, podle které by mělo město zaplatit o 59 milionů korun více. Jednání se uskutečnilo na základě žádosti sdružení…
Čtěte více

Stadion bude asi dražší a později. Ceny materiálů rostou

Stavba nového fotbalového stadionu bude stát zřejmě víc peněz než se předpokládalo. Společnost Strabag, která stadion staví vyzvala magistrát k jednání o ceně a také termínu dokončení stavby. Ceny nasmlouvané před rokem jsou totitž nyní někde. Materiály jsou nyní mnohem dražší.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme