Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Fakultní nemocnice v Hradci Králové otevřela třetí odběrové centrum covid-19.
Fakultní nemocnice v Hradci Králové otevřela třetí odběrové centrum covid-19. | autor: hradeckralove.org

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny pouze na pondělní odpoledne a středeční dopoledne.

V posledních dnech se dostavilo k odběrům do hradecké nemocnice 1 000 až 1 500 lidí, což přineslo dopravní komplikace a nárůst čekací doby. Pro srovnání, na konci září se počet odběrů pohyboval kolem necelých 400 odběrů denně. Odběrová místa jsou v provozu denně od 7:30 do 18:30 hodin.

Pro samoplátce i nadále trvá nutnost objednání se přes rezervační systém. Provedení rezervace centrum doporučuje také všem pacientům indikovaným k odběru lékařem. Odkaz na rezervační systém najdou zájemci na webových stránkách www.fnhk.cz. Centrum upozorňuje, že kapacita rezervačního systému je omezená a v případě naplněné kapacity doporučuje zvolit pozdější termín nebo se obrátit na jiné odběrové centrum.

„Přístup k odběrovým místům je nadále Třebešskou ulicí kolem areálu Univerzity obrany, dodržujte, prosím, pokyny koordinačního pracovníka, který žadatele navádí k příslušnému odběrovému místu. Výjezd je nově přes dopravní vrátnici fakultní nemocnice,“ uvedl ředitel FN HK Vladimír Palička.

Odběrové centrum COVID-19 také důrazně žádá všechny zájemce o odběr o uvedení platného, správného telefonního čísla i e-mailu do rezervačního systému, důležité je také uvedení aktuálního čísla v žádance vyplňované praktickým lékařem, protože na tato čísla jsou zasílány výsledky rozborů.

Úřední hodiny na hradeckém magistrátu

Aktuální provoz magistrátu města je v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 13 hodin. Budova magistrátu je pro veřejnost mimo tyto hodiny uzavřena včetně služeb podatelny, CZECH Pointu, pokladny atd. Nadále budou vyřizovány internetové objednávky a objekt bude přístupný veřejnosti pro předem plánovaná jednání.

"Zvažte svou osobní návštěvu úřadu jen pro případ, kdy je to opravdu nezbytné. Celou řadu záležitosti je možné vyřizovat prostřednictvím telefonu, e-mailu či datové schránky. Pro předání přihlášek a nabídek do výběrových a jiných řízení, se prosíme, spojte s příslušným kontaktním pracovníkem pro dané řízení," vyzval obyvatele mluvčí magistrátu Petr Vinklář.

Budova magistrátu je přístupná po dobu upravených úředních hodin všemi vchody a mimo úřední hodiny pouze hlavních vchodem levými dveřmi. Pracoviště odboru dopravně správních agend je pro veřejnost přístupné pouze po předchozí on-line rezervaci

Magistrát města také obnovil provoz pomocné telefonní linky v souvislosti s COVID-19. Telefonní linky jsou určeny výhradně pro řešení obtížné sociální situace občanů města v rozsahu agendy vykonávané odborem sociálních věcí a zdravotnictví, nejsou určeny pro informace o chodu jiných agend magistrátu města (např. agendy řidičských nebo občanských průkazů); v těchto případech kontaktujte přímo příslušná pracoviště.

Telefonní čísla na magistrátní linky pomoci pro řešení obtížné sociální situace:  

607 041 577
725 434 533
702 149 206
607 042 086
702 149 138
607 042 219

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká koalice padla. Změna a Zelení vypověděli koaliční smlouvu

Vleklá krize na hradecké radnici skončila rozpadem koalice. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení ve čtvrtek vypovědělo koaliční smlouvu s ODS a ANO. Důvodem jsou "silně narušené vzájemné vztahy".
Čtěte více

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme