Magistrát dá 12 milionů na fontánu

12 milionů korun do opravy fontány na Ulrichově náměstí hodlá investovat magistrát v Hradci Králové. Jak píše dnešní MF Dnes, fontána dostane nový nerezový bazén, rekonstrukcí projde i strojovna.
Fontána je už značně zchátralá. "V současné době jsou v bazénu trhliny a voda prosakuje. Nejnáročnější bude rekonstrukce strojovny, která je v podzemí pod chodníkem. Celý prostor se musí upravit a částečně zvětšit,“ sdělil deníku vedoucí odboru městských investic na radnici v Hradci Králové Valentýn Avramov. Jak dodal tryskání vody bude ovladatelné. Vodní sloupec bude dosahovat zhruba dvoumetrové výšky, k dispozici bude několik efektů, například vodní stěna nebo vodotrysk v rytmu vlnobití.
Současně s rekonstrukcí fontány dojde i k opravě zavlažovacího systému zeleně na Ulrichově náměstí. Vlastní práce se uskuteční letos v létě, v současné době probíhají administrativní přípravné procesy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
23.2.2006 15:11
HIPIK (neregistrovaný)
Jasná, hlavně aby z toho nebyla taková haluz jako na masarykáči. To se Vám povedlo na výbornou, zatím tady kurvíte co de. Všechna čest H.
24.2.2006 16:05
NS (neregistrovaný)
A nebo ten divnej paskvil naproti Centrálu u Paříže. To fakt stříkej, kdo tohle vymejšlí :-))
26.2.2006 23:14
Xaver (neregistrovaný)
A co byste chtěli? Jezírko s lekníny, zahnívající vodou a kusem rezaté roury, ze které vycákává voda? A kolem keříčky, aby měli psíci co obesrávat.
3.3.2006 14:07
ns (neregistrovaný)
Co bych tam chtel? když už teda museji delat fontanky, tak maj udelat normalni klasickou kamenou fantanku s vodotryskem to snad vi každý malý dítě jak vypadá obyčejná fontánka.. nebo něco originálního něčím zajímavýho.. ale to co předvedli na masarykáči nebo u Paříže spíš vypadá jak práce nějakýho mentála. Prostě ty rádoby umělecký výplody včetně těch divnejch žudrů co se válej před univerzitou.. to je fakt děs... na co si to v HK snažej hrát, takový hezký město a vším novým co udělaj, tak to tady akorád mrvěj.
2.3.2006 23:25
Ada (neregistrovaný)
fontána
Hlavně ať zachovaj a respektujou styl v daný lokalitě. To co vyfrkli na Masarykáči je fakt neskutečný - nerezová káď na kapry, ve který voda není ani vidět, opravdu ohromně se hodící do staré zástavby náměstí. Zajímalo by mě, kdo tohle navrhuje a jak to mohli shválit.... to zas bylo úplatků.... A když už jsme u toho - to co stavěj naproti strojárně je taky něco :-( Takhle mršit město !!!
3.3.2006 14:09
NS (neregistrovaný)
Njn vypadá to jak ponorka na suchu :)
3.3.2006 14:54
Yn (neregistrovaný)
zdá se,že s dosavadní činností architektů a magistrátu není nikdo spokojený!!!!!!naštěstí zatím neprošel Ulrich na stometrový noze od toho magora,co nemá vychování.Co ale v poslední době magistrát předvádí je k pláči(ať už fontány nebo knihovna).Dřívější prvoligový fotbal utopili,člověk tady nenajde ani koupaliště,parkování hrůza,co teprve ty místní komunikace?!!! atd.- je to ostuda.Lidi jsou ale srabi-jinak by ty náměstky a tzv.inženýry vyházeli z oken. Hanba jim!!!!!!!!!!!
3.3.2006 15:32
ns (neregistrovaný)
naštěstí zatím neprošel Ulrich na stometrový noze od toho magora,co nemá vychování. - hehe tuhle větu nechápu :o)
Ono to lidi třeba štve co zdejší vedení dělá, ale nikomu to nestojí za to, aby s tim něco dělal.. a ono zorganizovat nějakou takouvou akci.. na to normální člověk nemá čas. A nono stačí si pročíst problém spalovna.. a člověku akorád stoupne adrenalin.. řadový člověk stejně nic nezmůže.
21.3.2006 00:33
Protihradecka likvidacni jednotka (neregistrovaný)
Vynikajici napad
Skutecne je radost se divat do ceho hradecky magistrat dava penize :)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme