Štítky: | Lávka přes Labe | lávka | lávky |

Má lávka přes Labe u Aldisu naději? Prý snad na podzim příští rok

Lávku provází smůla už mnoho let.
Lávku provází smůla už mnoho let. | autor: MmHK

Další výběrové řízení na zhotovitele lávky, která má spojovat břehy řeky Labe u Aldisu, by mělo být vypsáno ještě letos na jaře. Rada města v úterý schválila zadávací podmínky, které bude ještě během dubna projednávat zastupitelstvo. Samotná stavba lávky před Labe bude moci začít až na podzim příštího roku, jelikož do té doby bude v lokalitě Aldis pracovat stavební firma na dokončení budovy ČSOB. Do konce prázdnin také dojde ke zbourání jedné ze dvou teras, která brání dostavbě budovy ČSOB. Demolice vyjde na 3,4 milionu korun bez DPH.

„Je to už čtvrtý pokus o vysoutěžení zhotovitele na stavbu lávky přes Labe u Aldisu, poprvé se nám nikdo nepřihlásil a v dalších případech byla cena neúměrně vysoká. Aby se toto nestalo i napočtvrté, rozhodli jsme se předpokládanou cenu zatím nezveřejňovat,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města a investice Jiří Bláha. Realizace stavby je ale podmíněna žádostí o změnu stavby před jejím dokončením.

„V polovině března jsme podali tuto žádost se všemi přílohami na stavební úřad, což zároveň znamená, že jsme splnili termín, ke kterému jsme se zavázali v dodatku ke smlouvám s ČSOB. Do konce května pak musíme získat pravomocné rozhodnutí, poté bude možné v celém procesu plynule pokračovat,“ doplňuje náměstek Bláha. K vypsání výběrového řízení by pak mohlo dojít ke konci května nebo v průběhu června.

S výstavbou lávky bude moci vysoutěžený zhotovitel začít až na podzim příštího roku. „Nejdéle do 30. září 2021 bude na staveništi pracovat ČSOB, do té doby bude moci vysoutěžená stavební firma na lávku řešit objednávky stavebních prvků a další dodávky,“ vysvětluje náměstek Bláha.

Pokračuje také stavba budovy ČSOB a plánované piazzety. „V rámci stavby lávky přes Labe mělo dojít ke zbourání dvou stávajících teras v lokalitě Aldis. Vzhledem k tomu, že jsme zatím stavbu lávky nezahájili, nedošlo ani k tomuto bourání. Jedna z teras brání dostavbě budovy ČSOB, z tohoto důvodu musí dojít k jejímu zbourání ještě před započetím stavby lávky,“ dodal náměstek Bláha. Rada města proto schválila uzavření smlouvy, na základě které dojde k odstranění terasy za 3,4 milionu korun bez DPH provedeno. Terasa by měla být zbourána do poloviny srpna.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Léto ve znamení úprav ulic a chodníků. Staví se i hala na Pouchově či hasičská zbrojnice

Opravy ulic, chodníků, rekonstrukce škol ale i sportovní hala na Pouchově nebo hasičská zbrojnice v Plotištích. To jsou úpravy a projekty, na kterých radnice pracuje během letních měsíců. Zhruba v polovině září bude zahájena samotná stavba objektu odlehčovací služby v Honkově…
Čtěte více

Budova ČSOB u Aldisu roste podle plánu, zmizela terasa, která stavbě bránila

V lokalitě Aldis stále pokračují práce na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, dokončení prací ještě nedávno bránila jedna z teras, kterou město nechalo odstranit. Firma Syner měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH. Na stavbě se ale objevily okolnosti,…
Čtěte více

Lávku přes Labe postaví firma za 133 milionů korun. Začne se až za rok na podzim

Stavba lávky přes Labe u Aldisu je v tuto chvíli nejblíže realizaci od roku 2013. Zastupitelé totiž schválili výběr zhotovitele s nabídkovou cenou 133,7 milionů korun bez DPH. Nyní bude město řešit všechny náležitosti spojené s podpisem smlouvy. Vybraný zhotovitel bude moci se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme