Štítky: | Park Malšovice | fotbalový stadion |

Lízátka a osm tisíc zastřešených míst. I to jou zadávací podmínky pro stavbu fotbalového stadionu

Bude se vypisovat výběrové řízení na stavební firmu.
Bude se vypisovat výběrové řízení na stavební firmu. | autor: fchk.cz

Během první poloviny září by mělo dojít k vypsání výběrového řízení na stavební firmu, která bude stavět fotbalový stadion. Zastupitelé města v pondělí schválili podmínky zadávacího řízení, které bude složeno z několika fází. Stanoveny byly také základní požadavky města, kterými jsou například minimální kapacita stadionu osm tisíc míst a jejich zastřešení, splnění parametrů pro UEFA kategorii 4 nebo osvětlení ve tvaru typických „lízátek“. Zahájení prací na novém stadionu se v případě úspěšného tendru předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku.

„Schválení zadávacích podmínek bylo velmi důležitým krokem pro budoucnost stadionu, v nejbližší možné době budeme moci zahájit výběrové řízení,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Zastupitelé města schválili podmínky výběrového řízení, součástí kterých jsou mimo jiné stanované minimální technické podmínky, které by měl stadion mít v každém případě. „Na základě předběžných tržních konzultací, které jsme v loňském roce uspořádali, se jako nejefektivnější, a možná jediný, způsob metody stavby ukázala technika design and build. Vysoutěžený zhotovitel tedy nezačne hned se stavbou, ale nejprve bude muset upravit hotový projekt tak, aby se stavba vešla do stanoveného rozpočtu a zároveň splňovala podmínky, ze kterých nemůžeme ustoupit,“ informuje primátor. Těmi jsou například maximální cena 573 milionů bez DPH, což je v součtu s odměnou pro správce stavby stadionu celkem 605 milionů korun, tedy zastupiteli stanovená maximální částka.

Minimální kapacita - 8 tisíc míst

„Mimo to požadujeme minimální kapacitu stadionu osm tisíc diváků, kterou bude v případě potřeby možné zvýšit až na devět tisíc tři sta, přičemž všechna místa budou zastřešena. Aréna bude splňovat parametry pro licenci pro naši první ligy a UEFA kategorii 4. Západní tribuna bude opláštěná a základní nosná konstrukce bude z železobetonu. Areál stadionu musí být multifunkční, tedy nebude sloužit jen pro fotbalová utkání, zároveň bude mít alespoň deset skyboxů. Stožáry s osvětlením budou mít tvar pro Hradec typických lízátek,“ říká náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.


Nová fotbalová aréna by v Hradci Králové měla stát do dvou let od podpisu smlouvy s vysoutěženým zhotovitelem. „Nyní, když se nám podařilo schválit vypsání výběrového řízení, máme zase větší šanci na to získat důležitou dotaci od Národní sportovní agentury ve výši až 150 milionů korun,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zájemci o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky magistrátu. Do 5. února mohou předkládat nabídky

První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. Přihlásily se čtyři firmy. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. Bylo zahájeno…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Fotbalový stadion do dvou let? Město by v půlce října mohlo podepsat smlouvu se stavební firmou

Stavební firmy už podávat přihlášky do výběrového řízení na zhotovitele multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové. Podmínky tendru a zadávací dokumentaci, která už byla zveřejněna na profilu zadavatele, schválili zastupitelé 31. srpna a nyní již běží lhůta první fáze…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme