Štítky: | Doprava | MHD |

Linka číslo 4 a 8 nebude v Hradci jezdit celý srpen. Podnik nemá řidiče

Řidičů má dopravní podnik nedostatek.
Řidičů má dopravní podnik nedostatek. | autor: hradeckralove.cz

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna. Nedostatek řidičů se hradecký dopravní podnik snaží dlouhodobě řešit, mírný narůst očekává během podzimních měsíců.

„Část řidičů MHD se bohužel ocitla na nemocenské a dopravní podnik má navíc dlouhodobý podstav na těchto pozicích. Z těchto důvodů jsme byli nuceni přistoupit k dočasné úpravě jízdního řádu během prázdnin. Pevně věřím, že cestující naleznou pro tuto situaci pochopení a za vzniklé komplikace se jim omlouváme,“ říká náměstek primátora pro městské organizace Pavel Marek.

Snažíme se být na trhu práce aktivní, nabízíme řidičům řadu výhod, bohužel zájem je stále nízký. Zhruba desítka řidičů by mohla nastoupit od října do konce roku. Ovšem ani to nám situaci nepomůže stabilizovat, jelikož zase pět našich řidičů má do konce letošního roku řádný termín odchodu do důchodu,“ vysvětluje ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Dopravní podnik nyní připravuje sérii dalších opatření, jak danou situaci nadále řešit.

Pro případné zájemce stát se řidičem dopravního podniku je připravený například náborový příspěvek až 50 tisíc korun. Zájemci o práci řidiče si také mohou rozšířit svá stávající řidičská oprávnění v autoškole dopravního podniku. Více informací je možné nalézt na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové na www.dpmhk.cz. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Radary už jedou v ostrém provozu. Kde přesně v Hradci jsou?

Radary na hradeckých silnicích jsou od pondělí (1.5)  v ostrém provozu. Náměstek primátorky Miroslav Hloušek na svém facebookovém profilu zveřejnil mapku, kde se jednotlivé radary nacházejí. "Je důležité o spuštění informovat, protože smyslem radarů není od lidí vybrat…
Čtěte více

Chytré semafory budou od května v ostrém provozu. Systém má upřednostňovat MHD a záchranáře a hlídat rychlost

Po necelých dvou letech od zahájení prací přechází od května do ostrého provozu inteligentní dopravní systém. Ten s sebou přináší několik změn v dopravě, ať už se jedná o upravení signalizací na 34 křižovatkách a čtyřech přechodech, zajištění preference vozidel pro MHD a složky…
Čtěte více

Nohu z plynu, za jízdu na červenou už v Hradci lítají pokuty

Kamery na křižovatkách v Hradci Králové od začátku dubna pokutují jízdu na červenou. V květnu přibudou i sankce za překročení povolené rychlosti. Nový inteligentní dopravní systém se testoval od loňského listopadu, kamery na dvanácti místech přitom zachytily neuvěřitelných 26…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme