Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

Dispečeři často řeší problémy, které pod městskou policii nespadají.
Dispečeři často řeší problémy, které pod městskou policii nespadají. | autor: MPHK

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často mohou být i život zachraňující. Odstraňovat spadané listí, větve stromů, řešit výpadky energií, uhynulá zvířata, pozdě nebo brzy jedoucí autobus či vlak, by měli volající směřovat organizacím a subjektům, do jejichž kompetencí řešení spadá.

Operační pracoviště hradecké městské policie přijme na lince 156 za rok téměř 12 500 telefonních oznámení. Operační důstojníci denně po telefonu vyřeší více jak 30 událostí a 112 dalších událostí řeší strážníci přímo v ulicích města. "Chtěli bychom volající požádat, aby před vytočením čísla tísňové linky 156 zvážili, na koho se obrací. Není problém na místo vyslat hlídku, strážníci událost na místě vyhodnotí a vyřeší. Problém však může nastat ve chvíli, kdy vytočením špatné linky dojde k nebezpečí z prodlení a důsledky pak mohou být mnohonásobně závažnější až fatální. často jde totiž hlavně o čas," zdůrazňuje tisková mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Muž svěřil klíče od bytu řemeslníkům a nestačil se divit, jaké má nocležníky

Obyvatelé jednoho z hradeckých domů zavolali městskou policii na ženu, která je obtěžovala na chodbě, kde dokonce vykonala potřebu. Tvrdila, že si v domě pronajímá byt, ale neměla klíče ani žádné doklady. 
Čtěte více

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme