Lhotecká ulice se kvůli opravám uzavře, řidiče čekají objízdné trasy

Objízdná trasa pro auta i MHD povede ulicemi Lhotecká, Úprkova, Gočárův okruh, Víta Nejedlého, Bratří Štefanů, Podhůrská a Stříbrná v Hradci Králové.
Objízdná trasa pro auta i MHD povede ulicemi Lhotecká, Úprkova, Gočárův okruh, Víta Nejedlého, Bratří Štefanů, Podhůrská a Stříbrná v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě bude od 23. března do 7. července kvůli rekonstrukci neprůjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Bělečská v Hradci Králové vzniknou nové chodníky a opraví se stávající silnice. Pokračuje tak rekonstrukce Lhotecké ulice, jejíž první část byla zahájena v létě loňského roku. Město do oprav chodníků, veřejného osvětlení, úpravy zeleně a dalších potřebných prací investuje celkem 10,7 milionu korun. Veškerá doprava bude z důvodu úplné uzavírky vedena po objízdných trasách. 

„Město zde zajišťuje nové chodníky, veřejné osvětlení, napojení dešťové kanalizace a sadové úpravy. Jedná se o pokračování další části první etapy, která probíhala ve Lhotecké ulici vloni v létě. Na této rozsáhlé rekonstrukci město spolupracuje s Královéhradeckým krajem, který zde zajišťuje mimo jiné potřebnou opravu silničního povrchu,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. 

Uzavřená bude silnice v úseku od ulice K Břízkám, ale křižovatka s Lhoteckou ulicí zůstane průjezdná, až po Bělečskou ulici, kde bude křižovatka s Lhoteckou ulicí neprůjezdná. V této uzavřené části se bude stavět chodník podél penzionu Villa Pavlína v délce 60 metrů, dále úsek oboustranného chodníku v délce 35 metrů včetně přechodu pro chodce u křižovatky s Akátovou ulicí. Vznikne také přechod pro chodce včetně části chodníku v délce 15 metrů u křižovatky se Sadovou ulicí a pravostranný chodník včetně vjezdů v celkové délce 150 metrů.

Objízdná trasa bude vedena ulicemi Lhotecká, Úprkova, Gočárův okruh, Víta Nejedlého, Bratří Štefanů, Podhůrská a Stříbrná. Stejnou trasu bude využívat také MHD, cestujícím budou nově sloužit dvě náhradní konečné zastávky. Jedna z nich bude zřízena v ulici Bělečská s názvem „Malšova Lhota“ a druhá bude k dispozici v ulici Úprkova pod názvem „Malšovice – zahrádky“.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.3.2020 09:08
Jiří Pracný (neregistrovaný)
Obyvatelům Malšovy Lhoty přejeme, ať mají pěkné prostředí, ale často tam projíždím jako řidič a jen výjimečně na chodnících, které tam mají být opraveny, vidím ojedinělého chodce. Ani povrch silnice ve Lhotecké ulici není rozhodně z nejhorších. Naproti tomu se najdou chodníky v centru HK, po kterých projdou denně tisíce lidí, a přitom jsou v žalostném stavu. Například v ulici V Kopečku je nutno dávat na chodníku pozor na každý krok, protože dlaždice se viklají a při jejich sešlápnutí za deště zpod nich vystříkne voda. A jsou v HK i jiné, obdobně frekventované chodníky a v obdobně žalostném stavu. O sinicích ani nemluvě (Habrmanova - Dykova - Jungmannova, Pouchovská - Velká - Na Dubech, Vážní a další - samá díra, záplata, propadlé kanály). Je to ostuda Hradce.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po prvním adventním víkendu se po Hradci můžete svézt vánočním elektrobusem

Hradecký dopravní podnik se polepy svých vozů snaží reagovat na aktuální roční období, svátek nebo třeba i na epidemii koronaviru. Vedle PF-kového trolejbusu vyrazil o prvním letošním adventním víkendu na běžné linky MHD v Hradci Králové již druhým rokem také i vánočně světelně…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme