Letos sice bude "divadelňák" jinak, ale nakonec k němu nebude auto potřeba

U Divadla Drak bude nově i malá open scéna pro děti.
U Divadla Drak bude nově i malá open scéna pro děti. | autor: openairprogram.cz

Pořadatelé divadelního festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air program LETOS JINAK reagují na stále se uvolňující bezpečnostní a hygienická opatření nařízená vládou tak, aby co nejvíc vyšli vstříc svým divákům. Z toho důvodu mění původně naplánovanou formu drive-in divadla v areálu parkoviště Flošna na divadlo s klasickým hledištěm pod širým nebem. Hrát se bude i za nepřízně počasí a to v Divadle Drak, studiu Beseda a ve sportovní hale v Třebši.

Na změnu reaguje samozřejmě i předprodej vstupenek, diváci si mohou zakoupit lístky i pro jednotlivce. Již zakoupené vstupenky pro automobily zůstávají v platnosti a na jednu vstupenku budou moci do areálu na Flošně vstoupit až čtyři diváci (podmínkou je aby ke kontrole přišli společně). Pro vrácení vstupenek kontaktujte do čtvrtka, 25. 6. 2020, pořadatele na e-mailu ​​. Do zprávy je nutné zadat číslo vstupenky.

V návazosti na uvolňování opatření pořadatelé přistoupili ke změnám v programu. V pátek, 26. 6. 2020, od 23.00 hodin uvede Bio Centrál místo původně avizovaného filmu Bourák film ​Nejistá sezóna​. Na tuto projekci bude vstupné dobrovolné. V souvislosti s dalšími vlnami rozvolňování připravují pořadatelé v současné chvíli také malou open scénu s programem pro malé i velké diváky. Ta bude v prostoru před Divadlem Drak. „Těší nás, že jsme mohli pružně reagovat na stávající situaci a udělat aktuální změny díky nimž diváci tak nepřijdou o své oblíbené divadlo pod širým nebem i letos,“​ vzkazují pořadatelé všem svým návštěvníkům.

Festival proběhne za každého počasí. ​​V případě nepříznivého počasí bude program přesunut na scény Divadla Drak, do Besedy a Sportovní haly Třebeš. Všechny aktuální informace najdou diváci včas na webových stránkách www.openairprogram.cz​, ​www.klicperovodivadlo.cz​, ​www.draktheatre.cz​.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadelňák Letos jinak, farmářské trhy a noční prohlídku města

Poslední červnový víkend slibuje velkou nálož kultury, ač se do poslední chvíli nevědělo, jakou bude mít letošní výjimečný ročník divadelního festivalu podobu. Festival Divadlo evropských regionů a Open air program LETOS JINAK se koná od pátku do neděle. Vyrazit můžete také do…
Čtěte více

Divadelní festival letos jinak. Představení si užijete v autě nebo pod širákem

Tradiční královéhradecký festival Divadlo evropských regionů letos a Open Air program bude jinak. Hlavními dějišti festivalu nebudou prostory jako obvykle. Divadlo se bude hrát na parkovišti u koupaliště Flošna a v Letním kinu Širák. Tento mimořádný ročník se odehraje v termínu…
Čtěte více

70 tisíc diváků a téměř čtyři stovky akcí. To byl festival Divadla evropských regionů

Jubilejní 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník Open Air Programu v Hradci Králové přilákal celkem 70 tisíc diváků. Osmidenní divadelní maraton, který pořádá společně Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka Kontrapunkt, se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme