Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Letní kino zahájí oskarovým trhákem.
Letní kino zahájí oskarovým trhákem. | autor: letnikinosirak.cz

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina meziročně vzrostla o zhruba 2000 diváků na loňských více než 5000 lidí.

"Minulý rok jsme trhli rekord, do letního kina přišlo 5089 diváků a průměrná návštěvnost jednoho filmu byla 104 diváků. Jsme na to pyšní, protože takovou návštěvnost nemají ani některá kamenná kina," řekl Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která letní kino provozuje.

Kino by letos díky výměně starých reproduktorů mělo mít lepší zvuk. Filmy bude promítat vždy od středy do soboty. Ale ani v ostatních dnech nebude v areálu mrtvo, pořádat se budou akce jiného charakteru. Například na 22. července je v plánu představení Dívčí válka. V červnu budou začátky filmů ve 21:30, v červenci ve 21:00 a v srpnu ve 20:30.

Lidé chtějí do Širáku chodit hlavně na komedie a české filmy. Alespoň to tvrdí dramaturg kina Pavel Doucek. "Letní kino má převážně funkci zábavně-rekreační, takže filmy by měly být pro všechny věkové kategorie. Třeba pro mladé jsme připravili filmy X-MEN nebo Avengers. Opět uvedeme také několik českých komedií jako třeba Ženy v běhu nebo snímek Teroristka," řekl Doucek.

Loni bodoval snímek Mamma Mia, na který přišlo přes 500 lidí. "Letos něco podobného čekáme v srpnu, kdy 8. srpna uvedeme v premiéře nový film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu," řekl ČTK Doucek.

Jakmile skončí letošní sezona, čeká kino investice za přibližně 2,8 milionu korun. Bude se rekonstruovat nouzové osvětlení, opraveny budou i  silnoproudéh rozvody. Nouzové osvětlení je totiž v havarijním stavu. Příští rok by mělo fungovat už bez problémů.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Zveme: V Hradci budou hned dvoje farmářské trhy, koncert i pohádkový les

Na jaké akce se můžete těšit tento víkend v Hradci Králové? Některé jsou vzhledem k pandemii koronaviru zrušené, například koncert ve Filharmonii Hradec Králové nebo festival Na jednom břehu, na jeho počest se ale uskuteční Koncert před branami letního kina Širák. Cesta…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme