Letní kino Širák dostane lepší osvětlení, novou elektroinstalaci a wifi

| autor: letnikinosirak.cz

Celý areál letního kina Širák prochází kompletní změnou osvětlení a elektroinstalace za dva miliony korun. Diváci se v budoucnu mohou těšit na zavedenou wifi, světla příjemná za soumraku a ve tmě i nové audio rozvody.  

Celá stávající elektroinstalace bude v areálu letního kina demontována. Projekt řeší elektroinstalaci pro připojení a ovládání svítidel, které mají dosáhnout co nejlepší zrakové pohody hlavně ve večerních hodinách.

"Pro hlavní osvětlení venkovních prostor budou v areálu umístěny osvětlovací stožáry, pro osvětlení hlediště jsou umístěny čtyři sklopné vetknuté stožáry o výšce 10 m umístěné na stávající polohy. Přídavné osvětlení vhodně doplňuje osvětlení nouzové a v případě výpadku elektrické energie automaticky zajistí osvětlení areálu po dobu 3 hodin," vysvětlila ředitelka SNHK Jaroslava Bernhardová.

Datový rozvod bude proveden v prostorách rozvodny a bude veden do objektu promítárny, kanceláře a do pokladny. V aerálu bude instalována i wifi. Navíc bude natažen nový audio rozvod mezi promítací kabinou a jevištěm. Celý objekt je vybaven bleskosvodem a uzemněním dle norem ČSN.

Realizaci zakázky zajišťuje Správa nemovitostí Hradec Králové pro Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost, která letní kino provozuje. Veškeré práce a předání díla v celkové hodnotě dva miliony korun mají být hotové do konce května.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Historická budova Radnice na Velkém náměstí má opravená okna

Jedna z nejznámějších budov v Hradci Králové, Radnice na Velkém náměstí, je poprvé zmíněna v pramenech již v roce 1418. Již druhým rokem tato kulturní památka prochází obnovou, do oken již město investovalo přes milion korun. Budova vznikla přestavbami z gotického…
Čtěte více

Hradec opravuje unikátní chodník z 19. století

Unikátní chodník z 19. století v ulici Jana Koziny v Hradci Králové prochází obnovou. Kameny z něj byly již rozebrány, nyní je čeká očištění a nová pokládka na pevnější konstrukci. Práce by měly být dokončeny během září. Kromě této renovace byla začátkem…
Čtěte více

Zveme: Na výročí velké bitvy, na nábřeží gurmánů či do letního kina

Začíná víkend a my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Určitě si nenechte ujít koncert na hradeckém letišti ani výročí bitvy u Hradce Králové - Königgrätz 1866, uvidíte bitevní ukázky vojáků v uniformách i pochodňový průvod. Na hradecké…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme