Letní kino prošlo rekonstrukcí

Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo od podzimu loňského roku letní kino v Hradci Králové provozované městskou společností Filmcentrum. Jak uvedla tisková mluvčí hradeckého magistrátu Petra Krátká, rekonstrukce a rozšíření areálu kina si vyžádaly zhruba 5,5 milionu korun.
Součástí rozsáhlých úprav, které byly dokončeny v těchto dnech, byla modernizace promítací budovy, výstavba nové vodovodní a kanalizační přípojky, výstavba nového sociálního zařízení včetně bezbariérového přístupu a zřízení nové prodejny občerstvení. "Zmodernizovaný areál chceme nabídnout i dalším kulturním organizacím ve městě, které by tady mohly pořádat například divadelní či jiné kulturní akce. Je škoda, aby tak krásný areál zůstal kromě promítání kina ležet ladem," uvedla ředitelka Filmcentra Libuše Hronovská.

Královéhradecké letní kino s kapacitou 800 míst prošlo posledními úpravami v roce 1993. Příspěvková organizace Filmcentrum provozuje v Hradci Králové kromě letního kina ještě další dva promítací sály. První letošní představení bude v letním kině promítnuto již v pátek 10. května.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme