Letní kino dostane mobilní střechu

Královéhradecké Letní kino Širák čekají rozsáhlé změny. Kromě výstavby protihlukových bariér se chystá i částečné zastřešení hlediště a jeviště pro případ nepříznivého počasí. Píše o tom dnešní MF Dnes.
Podle náměstka primátora Martina Soukupa půjde o největší úpravy areálu od jeho výstavby. "Nedávno sice kino prošlo významnou modernizací, ta se však týkala stávajících objektů nebo lavic v hledišti. Zastřešení by mělo přispět k většímu komfortu návštěvníků areálu a umožnit jeho plný provoz po celou sezonu,“ řekl deníku Soukup. Zařízení bude fungovat tak, že v době nepříznivého počasí se nad jevištěm i hledištěm během několika minut rozvine jemná nepromokavá plachta propouštějící světlo. Lehká a vzdušná konstrukce zastřešení by přitom neměla narušit přírodní ráz areálu ležícího v klidné části města.
Plánované úpravy kina jsou závislé na výsledcích měření hluku. Někteří občané žijící v okolí kina si totiž stěžují na nadměrný hluk při některých akcích. Kontrolní měření by mělo proběhnout na konci května. "Teprve potom můžeme zvažovat konkrétní kroky. Jisté je, že úpravy budou stát několik milionů korun. Myslím si však, že investice do areálu se nám v budoucnu postupně vrátí,“ dodal Soukup.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
7.5.2005 21:14
babka (neregistrovaný)
"Širák"
Ten hluk je slyšet nejen v okolí letního kina, ale na kilometry daleko, nejméně až "nahoře" u kostela... i dál.
Bariéry proti hluku vítáme, ale to byste celé to kino museli zavřít do zvukotěsné krabice, aby to bylo něco platné.Ten řev z loňského festivalu "Na jednom břehu" byl opravdu příšerný (a trval dlouho přes 22. hodinu). Jenže batolata, nemocní a staří lidé potřebují jít spát podstatně dříve, ale po takovémto "zpěvu" nezamhouříte oka do božího rána.
13.5.2005 06:59
jája (neregistrovaný)
Udělejte ho celé mobilní a v případě hlasitých nočních produkcí ho odvezte pryč, třeba radním pod jejich okna!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme