Lékaři z hradecké nemocnice čelí obvinění z ublížení na zdraví

Tři lékaře z královéhradecké fakultní nemocnice obvinil z ublížení na zdraví v úterý vyšetřovatel Okresního úřadu vyšetřování v Hradci Králové. Uvedla to dnes tisková mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová s tím, že ve věci probíhá další šetření.
Lékaři loni v dubnu odoperovali omylem pacientovi nesprávnou ledvinu. Okamžitě po zjištění této situace bylo 9 lékařů potrestáno ročním odnětím osobního ohodnocení, operaci provádějící chirurg byl na jeden rok potrestán zákazem výkonu operací. Vedení nemocnice pak zahájilo s pacientem jednání o finančním odškodnění nad rámec zákona.

Prvního pochybení se dopustil již ošetřující lékař, který při ambulantním vyšetření do spisu omylem uvedl nesprávnou ledvinu. Na jeho chybu nepřišli ani lékaři při předoperačním vyšetření ani chirurg. Obviněným lékařům hrozí za jejich pochybení trest odnětí svobody až 5 let.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme