Lední hokej: HC Šumperk - IHC Písek 4 : 0

Utkání desetiletí, tak zněl název sobotního zápasu hradeckých hokejistů. Desetiletí proto, protože v případě výhry by byli Draci velice blízko druhému historicky největšímu úspěchu hradeckého hokeje v novodobé historii klubu. Tím prvním byl postup do extraligy v sezóně 93/94, pak ale nastaly roky pádů, které málem skončily až v regionálním přeboru. Hradec na konci letošní sezóny odkoupil práva na 1.ČP ligu od krachujícího Šumperka a na poslední příčku, která by znamenala vyhnutí se baráži mu tehdy chybělo 10 bodů. V téměř druholigovém složení se podařila Drakům neuvěřitelná věc. Dotáhli se na dvanáctý Písek a v bojích o udržení ho dvakrát porazili a dostali se dokonce před něj. Sobotní výhra Hradec vzdálila od Jihočechů už o čtyři body a pokud ve středu zvítězí na Kometou, tak v Hradci mohou vypuknout oslavy! "Není ještě nic hotového, udělali jsme v dva důležité kroky, vyhráli v Písku a s Pískem doma. Teď nás čeká ten třetí a to porazit ve středu Kometu, pokud se nám to podaří až teprve pak můžeme slavit, ale čeká nás ještě velmi těžký zápas a hodně práce, Kometa není tak slabá jak by si mohlo hodně lidí myslet!," zdůraznil po utkání asistent Vinopal.
Na hradecký zimní stadión přišla rekordní návštěva, která určitě překonala i tu loňskou z play-off. "Výborní diváci nás hnali dopředu hned od prvních minut, moc to pomáhalo. Perfektní věc byla i jak na nás mávali s plakáty Hradec, byli dnes naprosto skvělí" nešetřil chválou kapitán Sehnoutka. Písek vjížděl na hradecký led ha mohutného skandování domácích fandů "vítejte v pekle" a to se potvrdilo hned vzápětí. Na časomíře svítilo odehraných 11 vteřin z první třetiny a hradecký odchovanec ve službách Třince Dušan Frosch rozjásal publikum poprvé - 1:0. Uběhla další minuta a diváci byli doslova ve varu. Z přečíslení skóroval po Koukalově přihrávce kanonýr Suchý a Draci vedli už 2:0. Písek byl trochu zaskočen rychlým startem domácích, ale rozhodně nesložil zbraně. Svobodu prověřil Nedorost a po něm nepříjemnou střelou Hřebejk. V polovině úvodní třetiny o sobě dal vědět i kapitán Sehnoutka, který dělovkou málem překvapil Hamrlu. O chvíli později ho napodobil Suchý, ale i tentokrát našel gólman hostí puk ve své lapačce.

Nástup do druhé třetiny vyšel domácím opět famózně. Hned po deseti vteřinách mohl skórovat Vítek, ale ještě neuspěl. Svoji druhou trefou v utkání rozjásal opět hradecké diváky Dušan Frosch, který ujel společně s Tomášem Sehnoutkou písecké obraně v oslabení a střelou nad beton hostujícího brankáře zvýšil na 3:0. O další dvě minuty přidal druhou trefu také Pavel Suchý, který tak dokonale oslavil své páteční 24.narozeniny a vyhnal tak Hamrlu z branky 4:0. Písek nastřelil v přesilovce tyč Svobodovy branky, ale jinak se nic významného v druhé dvacetiminutovce nestalo.

Poslední třetinu začali domácí opatrně, vědomi si čtyřgólového náskoku. "Hráče jsme nabádali k komu, aby se vyvarovali zbytečných chyb a nezkomplikovali si tak utkání" řekl Vinopal. To se určitě potvrdilo, ve třetí třetině už nebylo k vidění tolik pohledných akcí, zato publikum odměňovalo hráče za výkon perfektním způsobem. Stadionem kolovala mexická vlna do které se zapojili všichni návštěvníci tohoto zápasu. "Dost příjemně mě tady v Hradci diváci překvapili a stále překvapují, jsou doopravdy výborní a ta mexická vlna byla už jenom takovou třešničkou na dortu," řekl třinecký Dušan Frosch. "Vlnu jsem tady viděl snad poprvé od extraligy, je to moc krásný pocit, když vidíte, že se diváci v Hradci opět hokejem baví," dodal kapitán Tomáš Sehnoutka. Utkání tak mohlo za bouřlivého potlesku celého stadionu skončit a Draci se tak radovali ze zisku třech bodů nad jejich největším konkurentem v tabulce. Bylo to už sedmé vítězství v řade a pokud ve středu dokáži zvítězit hradečtí hokejisté na nepříjemnou Kometou, udržení v ČP lize bude již jisté.

Branky: 0:11 Frosch 1-0, 01:13 Suchý (Koukal) 2-0, 22:08 Frosch (Sehnoutka) 3-0, 24:22 Suchý (Koukal, Kostka) 4-0, vyloučení 4:6 + Cachnín PÍS 10 min.os.trest rozhodčí Hupsa - Prchal R., Prchal P., střely 47:33

Zdeněk Vinopal - asistent: "Podařil se nám začátek, což bylo velmi důležité. V krátké době jsme dali dvě branky a to mělo vliv na celý vývoj zápasu. Písek musel otevřít hru. My jsme se snažili hrát zezadu a proměňovat šance, které se nám naskytnou, což se nám podařilo když jsme ve druhé třetině dali třetí a čtvrtý gól. Soupeř hrál prakticky pořád naplno, ale nakonec jsme už neudělali žádnou chybu a zápas vyhráli. Bylo to velmi těžké utkání nejenom po stránce fyzické, ale i psychické a jsme rád, že to hráči zvládli. Chtěl bych celému týmu poděkovat za výkon a divákům za skvělé fandění. Zároveň bych chtěl fanoušky pozvat na středeční utkání s Kometou, kde je budeme opět hodně potřebovat. Rádi bychom, aby rozhodnutí padlo na hradeckém ledě před domácím publikem a mohli se s diváky podělit o radost, uděláme proto všechno!"