Lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. Musely být uzavřeny

Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu.
Dvě lávky na Benešovce jsou v havarijním stavu. | autor: Technické služby HK

Dvě lávky na Benešově třídě musely být tento týden kvůli špatnému technickému stavu uzavřeny. K tomuto kroku přistoupily Technické služby Hradec Králové. V současné době se připravuje plán k jejich opravám. Celková rekonstrukce třídy je zatím v nedohlednu, tak musí město přistoupit pouze k dílčím úpravám. Informaci přináší Hradecký deník.

Kompletně musela být uzavřena lávka u čísla popisného 1415, částečná uzávěra je také na lávce u čísla popisného 1417. Technické služby nyní připravují operativní řešení k nápravě havarijního stavu. Kompletní rekonstrukce Benešovky zatím stále není na programu. Po změně stavebního zákona musí město získat souhlas všech majitelů bytů. Těch je zhruba 1400.

„Riziko je především v jejich dosažitelnosti. Obávám se, že v některých případech to může komplikovat třeba dlouhodobý pobyt v zahraničí či dědická řízení,“ uvedla nedávno náměstkyně primátora Věra Pourová. Aspoň dílčí práce na Benešově třídě se ale letos uskuteční.

Technické služby plánují opravy schodišť, ochozů a jejich zastřešení, ramp a konstrukcí lávek. Podle ředitele technických služeb Tomáše Pospíšila vyjdou všechny plánované práce v letošním roce na zhruba šest milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.5.2019 20:08
Jaroslav (neregistrovaný)
Podvod na voličích,
všechny strany měly v programu opravu Benešovky. Na místo toho aby našly způsoby, nalezly okamžitě důvody proč nebude Benešovka rekonstruována. Slibovali MHD zadarmo, také to byl pouze předvolební blábol. Jediné, co se jim podařilo byly legalizace černé stavby a jako protislužbu (já tomu říkám úplatek) nechají zabetonovat louku u nemocnice. Pokud tito papaláši stáhnou žalobu na CTP jsou ze zákona orgány činné vtrř. povinny stejně celou věc prošetřit, jelikož k porušení zákona očividně došlo. Uvidíme jak nezávislá justice v HK je.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Historická budova Radnice na Velkém náměstí má opravená okna

Jedna z nejznámějších budov v Hradci Králové, Radnice na Velkém náměstí, je poprvé zmíněna v pramenech již v roce 1418. Již druhým rokem tato kulturní památka prochází obnovou, do oken již město investovalo přes milion korun. Budova vznikla přestavbami z gotického…
Čtěte více

Hradec opravuje unikátní chodník z 19. století

Unikátní chodník z 19. století v ulici Jana Koziny v Hradci Králové prochází obnovou. Kameny z něj byly již rozebrány, nyní je čeká očištění a nová pokládka na pevnější konstrukci. Práce by měly být dokončeny během září. Kromě této renovace byla začátkem…
Čtěte více

Opravy hradecké umělecké školy Střezina by mohly začít do půl roku. Na podzim se bude vybírat firma

Rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina pokračuje vypsáním výběrového řízení na zhotovitele první etapy. Během ní by mělo dojít k opravě tanečního a výtvarného pavilonu a zbourání stávající a výstavbě nové kryté spojovací chodby. Zadávací podmínky na svém pondělním…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme