Štítky: | Aldis | Lávka přes Labe | čsob | lávka |

Lávka u Aldisu? Na obzoru jsou další problémy

Spojí vůbec někdy oba břehy Labe lávka?
Spojí vůbec někdy oba břehy Labe lávka? | autor: MMHK

Lávka přes Labe u Aldisu je snad opravdu prokletá. Město se ji snaží postavit už léta, ale vždycky něco plány překazí. Nyní, když už s lávkou nemají problém ochránci přírody ani nikdo jiný, hrozí další malér. Město chce v co nebližší době vypsat už třetí tendr na stavbu, ale už nyní je jasné, že nestihne dodržet termín, který slíbilo ČSOB. Magistrát by tak mohl zaplatit pokutu až 10 milionů korun. Informaci přináší Hradecký deník.

Magistrátu se ani na druhý pokus nepodařilo vysoutěžit zhotovitele lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. V roce 2015 přitom město podepsalo smlouvu s ČSOB, ve které se zavázalo, že do tří let od získání územního rozhodnutí zpřístupní lávku veřejnosti. Podle informací Deníku tento termín vyprší zhruba v polovině příštího roku. „V zásadě máte pravdu, je to ještě o malinko dřív,“ upřesnil investiční náměstek hradeckého primátora Jiří Bláha. Ten sám přiznává, že město během necelého roku jen těžko stihne vysoutěžit dodavatele stavby, lávku postavit, zkolaudovat a uvést do provozu. Podle smlouvy má město zaplatit ČSOB v takovém případě pokutu zhruba 10 milionů korun.

Náměstek hodlá s bankou, která už u Aldisu staví své regionální sídlo, jednat o prodloužení termínu. Podle něj, je jasné, že se město prokazatelně snaží. Připravuje třetí tendr na stvabu lávky za poslední rok. Do prvního, který vypsalo ještě bývalé vedení města, se nepřihlásil nikdo. Druhou soutěž zastupitelé zrušili minulý týden. Přihlásil se do ní jen jeden zájemce, jehož nabídka se s představou radnice vůbec neshodovala.

Lávku provází smůla už mnoho let. Nápad na její realizaci přišel přibližně před 15 lety. Kvůli chráněnému stromu, protestům ekologů a údajně zmanipulované architektonické soutěži však spojnice břehů Labe ne a ne vzniknout.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Léto ve znamení úprav ulic a chodníků. Staví se i hala na Pouchově či hasičská zbrojnice

Opravy ulic, chodníků, rekonstrukce škol ale i sportovní hala na Pouchově nebo hasičská zbrojnice v Plotištích. To jsou úpravy a projekty, na kterých radnice pracuje během letních měsíců. Zhruba v polovině září bude zahájena samotná stavba objektu odlehčovací služby v Honkově…
Čtěte více

Budova ČSOB u Aldisu roste podle plánu, zmizela terasa, která stavbě bránila

V lokalitě Aldis stále pokračují práce na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, dokončení prací ještě nedávno bránila jedna z teras, kterou město nechalo odstranit. Firma Syner měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH. Na stavbě se ale objevily okolnosti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme