Štítky: | Magistrát | Aldis | Lávka přes Labe | čsob | lávka |

Lávka přes Labe se opět odkládá. Nikdo ji nechce stavět

Vítězný návrh budoucí lávky přes Labe.
Vítězný návrh budoucí lávky přes Labe. | autor: MMHK

Lávka přes Labe, kterou město plánuje u Aldisu postavit už asi 15 let a nyní už to s ní vypadalo opravdu nadějně, opět čelí problémům. Nyní to není ani chráněný strom, ekologové nebo protesty proti výsledku architektonické soutěže. Je to - nezájem. Přesněji řečeno nezájem firem o tuto zakázku. Do vyhlášeného výběrového řízení na jejího zhotovitele se nepřihlásila ani jedna. Informaci přináší Hradecký deník.

Lávka podle plánů magistrátu měla obyvatelům města sloužit už na přelomu letošního a příštího roku. Zatím ji však nemá kdo postavit. „V úterý 19. března vypršela lhůta pro nabídky do výběrového řízení. Do něj se však nikdo nepřihlásil,“ posteskl si pro Deník náměstek primátora Jiří Bláha, který za nezájmem stavařů vidí příliš tvrdé kvalifikační podmínky, které nastavilo bývalé vedení města. „Teď budeme muset tyto podmínky upravit a v řádech několika týdnů vypíšeme nové výběrové řízení,“ dodal náměstek, jež v posunutí výstavby vidí i pozitiva. „Zatím máme rezervu a není to žádná tragédie. Na druhou stranu to může mít pozitivní dopad v tom, že se u staveniště ČSOB nebudou dělníci dvou staveb plést pod nohy,“ řekl s mírnou nadsázkou Jiří Bláha.

Lávku provází smůla už mnoho let. Nápad na její realizaci přišel přibližně před 15 lety. Kvůli chráněnému stromu, protestům ekologů a údajně zmanipulované architektonické soutěži však spojnice břehů Labe ne a ne vzniknout. Nyní už se všechny spory uklidnily a vypadalo to, že je vše na nejlepší cestě.

Lávka by měla hradeckou radnici stát zhruba 50 milionů korun. Osmdesát procent by měly pokrýt dotace z operačního programu ITI hradecko-pardubické aglomerace. Podobu lávky, kterou budou moci využívat chodci i cyklisté, určila otevřená architektonická soutěž. Lávka umožní rychlejší a bezpečně spojení přes řeku, nabídne nové trasy městem a vznikne nová a pohodlná cesta z centra za odpočinkem do Šimkových sadů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme