Kuklenský hřbitov bude mít důstojnější prostředí

Hřbitov v Hradci Králové-Kuklených získá důstojnější tvář. Město se rozhodlo jej renovovat a vytvořit z něj prostorné a moderní prostředí. Návštěvníci zde za několik let najdou velkou rozptylovou loučku, dostatek míst pro urny nebo dlážděné plochy.

Obnova největšího hradeckého hřbitova začne už tento týden. Jako první zmizí hlavní objekt a několik přístavků, na místě kterých vyroste nová budova s kanceláří a čekárnou, budou zde i sklady, dílny a bezbariérová toaleta. Poté dělníci vydláždí dosud hliněný povrch dvora. „Náklady na tuto akci se mají pohybovat kolem dvanácti milionů korun,“ sdělil Hradeckému deníku vedoucí správy hřbitovů Technických služeb Hradec Králové Daniel Jeřábek.
V další etapě chce město hřbitov rozšířit. V rámci oprav stávajícího pohřebiště, zásahů do zeleně a cest, se pohřební plocha rozroste směrem na západ. Stejných změn se dočká i urnový háj. Ani jeho kapacita už podle správce nestačí. „Vsypová loučka chybí úplně a rozptylová je malá, takže kapacitně nestačí,“ řekl Deníku Daniel jeřábek. Podle něj ale rychlost prací bude záležet hlavně na penězích a výkupu pozemků.
Rekonstrukce by neměla citelněji zasáhnout do provozu hřbitova. Místo stržené správní budovy má jako kancelář po nezbytně nutnou dobu lidem sloužit mobilní buňka u vchodu. Úředními dny zde zůstanou pondělí a středa, mimo provoz bude kancelář pouze ve středu 8. 7. 2009.
Město předpokládá, že náklady na rekonstrukci a rozšíření kuklenského pohřebiště budou činit přibližně 12 milionů korun. S podobnými opravami ostatních hradeckých hřbitovů zatím město nepočítá.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme