Královéhradecký zastupitel obviněn z krácení daně

Z trestného činu krácení daně obvinila policie královéhradeckého zastupitele Vladimíra Täubnera. Ten měl podle policistů v roce 1999 předložit finančnímu úřadu falešné daňové přiznání.
Trestného činu se dopustil, když jako profesor Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové měl čtyřem studentkám zadat práci pro svou soukromou činnost. Jak uvedl vyšetřovatel Pavel Podlucký, odměna podle pracovní smlouvy činila pro každou studentku 500 korun, do daňového přiznání však uvedl částku 45 000 Kč. Státu tak vznikla škoda nejméně 50 tisíc korun.

Täubner již dříve obvinění odmítl a uvedl, že mu někdo ukradl účetní doklady. Vyšetřovateli se i přesto podařilo Täubnerovi prokázat úmysl. Jestliže bude královéhradecký zastupitel uznán vinným, hrozí mu peněžitý trest nebo až tři roky odnětí svobody.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme