Královéhradecký kraj oslovil heraldiky, aby vypracovali návrh znaku

Budoucí podobou krajského znaku se zabývala komise pro heraldiku a vexilologii Rady Královéhradeckého kraje. Jak uvedla tisková mluvčí kraje Ludmila Hovorková, úkolem komise je odborné posouzení a doporučení nejlepšího z návrhů krajského znaku. Ten pak bude schvalovat Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje.
Podle Hovorkové již existují první představy, jak by měl znak vypadat. "Znak by měl být rozdělen do čtyř polí, ve dvou by měl být český lev a znak Hradce Králové, zároveň by se měl objevit motiv všech okresních měst kraje. Základem je jednoduchost," uvedla Hovorková. Na krajském úřadu se již sešly první návrhy, ve kterých se objevují motivy řek Labe a Orlice, ale také Krkonoš a Orlických hor či královské korunky věnných měst.

V těchto dnech komise oslovuje regionální heraldiky, kteří by měli své návrhy podat nejdéle do půlky května. Znak následně musí schválit podvýbor Poslanecké sněmovny pro heraldiku a vexikologii.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme