Královéhradecká radnice vnímá negativně avízovaný odchod armády z letiště

Negativně vnímají představitelé královéhradeckého magistrátu plánovaný odchod Armády ČR z letiště v Hradci Králové. Jak uvedl náměstek primátora Bedřich Koros, město velikosti Hradce Králové potřebuje v řadě mimořádných případů neodkladnou pomoc, kterou může armáda mající personální i materiální zázemí poskytnout. "Zanedbatelný není ani ekonomický efekt neboť vojáci většinou nepatří mezi ekonomicky slabé vrstvy obyvatelstva," řekl Koros.
Královéhradecká radnice zvažuje několik variant využití uvolněného letiště. "Máme zpracovánu například studii o možnosti využití letiště pro civilní provoz. Je samozřejmé, že budou po vyjasnění vztahů mezi městem a armádou připraveny a zpracovány podklady pro možné další charaktery využití," řekl Koros. Letos naposledy tak v Hradci Králové proběhne mezinárodní letecký festival CIAF.

Hradecké letiště armáda v plném rozsahu nevyužívá už od roku 1993. Provoz tehdy utlumila pod tlakem protestů občanů proti nadměrné hlučnosti. O prostory již dříve projevila zájem italská firma, která je chtěla přeměnit na areál pro závody Formule 1. Nedávno svůj zájem vybudovat z hradeckého letiště evropskou základnu pro vzducholodě deklarovala britská společnost Skyship Airline.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme