Kraj podpoří mladé hradecké fotbalisty

Královéhradecký kraj by mohl vytvořit společný projekt na podporu rozvoje mladých fotbalistů s fotbalovým klubem FC Hradec Králové, který vlastní město Hradec Králové. Projekt počítá například s podporou modernizace tréningového zázemí pro mládež či podporu kvalitních trenérů. Rada Královéhradeckého kraje dnes doporučila krajským zastupitelům poskytnout na vznik tohoto společného projektu 200 tisíc korun.
FC Hradec Králové jako největší fotbalový klub v Královéhradeckém kraji vychovává na tři stovky dětí, z nichž téměř polovina bydlí mimo krajské město. "Chtěli bychom, aby se díky naší podpoře podařilo vybudovat zázemí pro kvalitní mládežnickou kopanou, která by byla kvalitní značkou fotbalu celého kraje," uvedl náměstek královéhradeckého hejtmana Miloslav Plass.
V královéhradeckém fotbalovém klubu působí chlapci z Broumovska, Náchodska, Rychnovska a oblastí. V současné době se královéhradecký klub potýká s nedostatkem tréninkových ploch a ubytovacích kapacit. Tyto potíže by měl popmoci odstranit právě rodící se společný projekt kraje, krajského města a fotbalového klubu, který Hradci Králové patří.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme