Štítky: | Magistrát | Požár | zákaz | sucho |

Kraj po dešti zrušil mimořádný stav, zákaz zalévání stále trvá

Hejtman kraje zrušil mimořádný stav
Hejtman kraje zrušil mimořádný stav | autor: hradeckralove.cz

Krajský úřad vydal včera rozhodnutí o ukončení období mimořádných klimatických podmínek. Učinil tak poté, co na Hradecko přišla vlna vytrvalých dešťů. Zrušení rozhodnutí se ale netýká diskutovaného zákazu čerpání podzemních a povrchových vod, které vydal magistrát města.

„Na základě posouzení situace a návrhu ředitele Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje vyhlačuji po celém území kraje zrušení období mimořádných klimatických podmínek,“ stojí v prohlášení hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France. Během šestnáctidenního mimořádného stavu bylo zakázáno rozdělávat oheň a kouřit ve vzdálenosti do 50 metrů od lesa, tábořit v lese mimo vyhrazená místa, nesměly také vyjíždět parní lokomotivy bez protipožárních opatření. „Zákaz je ukončen s okamžitou platností vzhledem k předpokládanému vývoji počasí a proto, že pominulo bezprostřední nebezpečí požáru kvůli mimořádně suchému počasí,“ stojí v prohlášení hejtmana.

Zatímco riziko požárů pominulo, zákaz čerpání podzemních a povrchových vod na celém území města a přilehlých obcí stále trvá. Zákaz vydal Magistrát města minulý čtvrtek s tím, že už předem avizoval, že opatření s prvními dešti neskončí. Vzhledem k aktuálnímu počasí se ale zahrádkáři o závlahu záhonů starat nemusí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme