Štítky: | Kladská |

Kraj chce pokračovat s rekonstrukcí silnice do Slatiny

Uzavírka v létě 2013 | Foto: Jiří Gangur
Uzavírka v létě 2013 | Foto: Jiří Gangur

V příštím roce by měla projít rekonstrukcí další část silnice druhé třídy z Hradce Králové do Slatiny.

Náklady na kompletní modernizaci silnice se budou podle předběžných odhadů a podle vyjádření z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje pohybovat kolem 30 milionů korun. Královéhradecký kraj chce většinu financí na stavbu získat z Evropské unie.

Rekonstrukce Kladské v královéhradecké městské části Slatina již nějaký čas znepříjemňuje život tamních obyvatel. Její pokračování je však už na pořadu dne a lidé ze Slatiny budou muset ještě nějakou dobu počítat s uzavírkami a opravami. "S rekonstrukcí silnice začneme v příštím roce, pokud získáme dotaci z Evropské unie. Už nyní ale kraj vypíše výběrové řízení, aby se pak případně mohlo začít co nejdříve s opravami. Modernizace by se měla týkat asi jednokilometrového úseku silnice II/308 od čerpací stanice až po křižovatku V Poli na začátku zastavěné části Slatiny,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy v Královéhradeckém kraji.

Silničáři zde plánují položit na vozovku novou asfaltobetonovou vrstvu, opravit a zesílit také přilehlé vjezdy a sjezdy. Kraj již v letošním roce dokončil jednu etapu rekonstrukce této silnice za zhruba 30 milionů korun.

Další informace o rekonstrukci silnice ve Slatině najdete v článcích níže.

(Zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ve Slatině běží od pondělí další etapa rekonstrukce Kladské

Opravy silnice ve Slatině na ulici Kladská se dostaly do konce první etapy. Obyvatelé okrajové části Hradce Králové však nemají příliš důvodů k radosti. Přichází totiž druhá etapa rekonstrukce a s ní i trvající dopravní uzavírky, které budou pokračovat až do 20.…
Čtěte více

Kladská se opravuje: posune se zastávka MHD a omezí doprava

Ulice Kladská směrem z Hradce Králové na Slatinu se od pondělí 25. března začíná opravovat. Po jejím novém povrchu se auta a vozy hromadné dopravy mohou opět začít prohánět začátkem srpna tohoto roku.  Rekonstrukce bude stát přes 30 milionů korun. Z toho 25,5 milionů…
Čtěte více

Silnice z Hradce do Slatiny se opraví, slíbili to krajští radní

Rozsáhlá rekonstrukce čeká v příštím roce Kladskou ulici, která spojuje Hradec Králové a Slatinu.  Náklady by měly činit zhruba 30 milionů korun a jejich velká část přiteče z dotací Evropské unie. O zadání veřejné zakázky na modernizaci silnice rozhodli krajští radní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme