Koupání v písníku Marokánka můžete odnést vyrážkou i tučnou pokutou, pokud tam pojedete autem

Na Marokánce se raději nekoupejte.
Na Marokánce se raději nekoupejte. | autor: MMHK

Když je horko, lidé hledají k osvěžení každou jen trochu vhodnou vodní plochu. Koupající láká i písník Marokánka v hradeckých lesích. Pracovníci Městských lesů se hádají s neukázněnými řidiči, kteří auty vjíždějí hluboko do lesa. Našli auta zaparkovaná v lese a dokonce i motorové čluny na hladině písníku Marokánka. I když je písník na první pohled opuštěn, stále se jedná o dobývací prostor, kam oficiálně platí zákaz vstupu. Lesníci navíc upozorňují na to, že voda může být zdravotně závadná. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„Bohužel jsme dospěli k tomu, že musíme zasypat vjezdy na cestách. Když lidé nedodržují zákon, který je dán a hádají se s námi, tak musí odstavit auta někde u hlavní silnice a dojít si ten kousek pěšky. Nevadí nám, když se tam budou koupat, je to na vlastní nebezpečí jako v každém rybníku," říká pro rozhlas ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

„Na základě lesního zákona a domluvy s lesáky městský policie každého řidiče, který poruší zákaz vjezdu, budeme řešit tím, že oznámení o přestupku předá správnímu orgánu města, který je oprávněn řešit řidiče pokutou až do výše několika tisíc korun," vysvětluje za městskou policii Eva Kněžourová.

Na Marokánce pochopitelně také není plavčík ani žádná jiná podobná pomoc, kterou je v případě potřeby možné přivolat. To by měly mít na zřeteli především maminky s malými dětmi, protože voda je zde hluboká. Navíc, lidé by do prostoru písníku Marokánka neměli vůbec chodit či jezdit auty, jedná se totiž o dobývací prostor, v němž nyní probíhají rekultivační práce. 

Pro citlivé lidi může mít koupání nepříjemný dopad. „Bohužel ta voda není průtočná, takže jak je teplo, tak se ohřívá a začínají se tam vyskytovat sinice. V tuto chvíli jsem koukal, že i nějaké trávy. Stejně jako v jiných přírodních koupalištích může nastat, že ony sinice vytvoří na kůži člověka vyrážku nebo další neduhy po koupání," říká Milan Zerzán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S větším počtem návštěvníků v hradeckých lesích roste i množství odpadků

V době vládních omezení tráví většina lidí volný čas v přírodě. Ovšem nárůst pohybu obyvatel znamená pro Městské lesy Hradec Králové také větší množství odpadků. Naštěstí končí většina v odpadkových koších, ale roušky a respirátory nejsou v lesích výjimkou, uvádí Český rozhlas…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více

Nově si mohou Hradečáci užívat koupání i v písníku Marokánka

Od letošního roku je veřejnosti přístupný písník Marokánka poblíž silnice z Krňovic na Bělečko na Královéhradecku. Novou možnost vykoupat se v dříve zakázané lokalitě využívají hlavně cyklisté, kteří se vypraví do hradeckých městských lesů. Jenže s tím, jak začalo přibývat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme