Koupání na Hradecku? Většina koupališť a rybníků zatím láká na skvělou kvalitu vody

Nejoblíbenějším místem ke koupání je v Hradci Flošna
Nejoblíbenějším místem ke koupání je v Hradci Flošna | autor:

Počasí se v posledních dnech konečně umoudřilo a teploty atakující třicítku by mohly vydržet i přes víkend. Kam jinak proto vyrazit, než na koupaliště, písníky a k rybníkům. Na Hradecku je jejich nabídka poměrně bohatá. Podle hygieniků ale nejsou všechny přístupné vodní plochy v okolí ke koupání zrovna nejvhodnější. Někde už totiž začínají řádit sinice.

Koupaliště na Hradcku mají vody čistou

Tradičně jedním z nejnavštěvovanějších míst, které v Hradci slibuje příjemné koupání, je koupaliště Flošna. Vysokou frekvenci ostatních návštěvníků kompenzuje čistá voda a množství další doprovodných aktivit. Třeba squash, který si tu během prázdnin užijete za snížené letní ceny, plážový volejbal nebo wellness. Venkovní bazény jsou vyhřívané až na 27 stupňů, pobyt ve vodě je proto příjemný i při nepříliš slunečném počasí.

Otevřeno mají ale i další koupaliště na Hradecku. Každý den od 9 do 19 hodin můžete zavítat do Lodína v Nechanicích, kde si kromě vody užijete i minigolf nebo tenis. Čilý ruch probíhá i na před několika lety zrekonstruovaném chlumeckém koupališti, kde nechybí vodní bar, skluzavky ani dětské hřišti. I tady je každý den otevřeno od 9 hodin. Vodní radovánky si užijete také na koupališti v Novém Bydžově,  které kromě vynikající kvality vody láká na tobogán a vířivky. Koupaliště má navíc zcela nové zázemí se šatnami, sociálním zařízením a bufetem.

Na přírodních plochách začínají řádit sinice i chlorofyl

Pokud dáváte přednost přírodním koupalištím a nádržím, oblíbeným výletním cílem je nedaleká nádrž Rozkoš. Podle hygieniků je tu ale zvýšený výskyt sinic a chlorofylu a voda v přehradní nádrži o rozloze 800 metrů čtverečních není zrovna průzračná. Je však stále ještě vhodná ke koupání. O něco lépe je na tom s kvalitou vody Stříbrný rybník. Hygienici pouze upozorňují na sníženou průhlednost vody a na zvýšený výskyt chlorofylu.

Asi nejlepší kvalitu vody na přírodních vodních plochách zatím slibuje písník v Břehradě. Podle posledního měření je tady voda čirá, bez známek znečištění a nikdy se nevyskytl důvod k zákazu koupání. K obdobným závěrům došli hygienici i na písníku Mělice, který rovněž patří k oblíbeným letním cílům Hradečanů. Zatím výborná kvalita vody je i na Konopáči a na přehradě na Seči.

Koupací sezona v plném proudu probíhá také na písníku Biřička, na písníku v Bělči nad Orlicí či na Správčickém rybníku v Předměřicích nad Labem, který láká především na adrenalinové aktivity spojené s jízdou na vodních lyžích či skútru. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupaliště Flošna se dnes zavírá. Má za sebou nejhorší sezónu

Koupaliště Flošna končí dnes 16. září 2021 v 19 hodin letní sezónu. Letošní 12. letní sezóna začala 4. června 2021 a doprovázely ji jak provoz omezující koronavirová opatření, tak i nepřízeň počasí. Celkově navštívilo letní koupaliště na Flošně přes 58 tisíc návštěvníků. Jedná…
Čtěte více

Ochladilo se, tak koupaliště Flošna snižuje cenu vstupného

zhledem k nepříznivé předpovědi počasí bude letní koupaliště Flošna přecházet od středy 25. srpna 2021 do režimu vedlejší sezóny. Jedná se o nejdřívější ukončení hlavní letní sezóny na Flošně od zahájení provozu v roce 2010. Vyhříván na 26 °C bude pouze plavecký 50 m bazén.…
Čtěte více

Stříbrňák už je plný sinic. Hygienici koupání rozhodně nedoporučují

Od čtvrtka 29. července skončila koupací sezona na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě. Může za to zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Se zhoršenou kvalitou vody se v hojně navštěvovaném hradeckém areálu potýkají prakticky každý rok. A koupací sezona tak na Stříbrném…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme