Koupání na Hradecku? Většina koupališť a rybníků zatím láká na skvělou kvalitu vody

Nejoblíbenějším místem ke koupání je v Hradci Flošna
Nejoblíbenějším místem ke koupání je v Hradci Flošna | autor:

Počasí se v posledních dnech konečně umoudřilo a teploty atakující třicítku by mohly vydržet i přes víkend. Kam jinak proto vyrazit, než na koupaliště, písníky a k rybníkům. Na Hradecku je jejich nabídka poměrně bohatá. Podle hygieniků ale nejsou všechny přístupné vodní plochy v okolí ke koupání zrovna nejvhodnější. Někde už totiž začínají řádit sinice.

Koupaliště na Hradcku mají vody čistou

Tradičně jedním z nejnavštěvovanějších míst, které v Hradci slibuje příjemné koupání, je koupaliště Flošna. Vysokou frekvenci ostatních návštěvníků kompenzuje čistá voda a množství další doprovodných aktivit. Třeba squash, který si tu během prázdnin užijete za snížené letní ceny, plážový volejbal nebo wellness. Venkovní bazény jsou vyhřívané až na 27 stupňů, pobyt ve vodě je proto příjemný i při nepříliš slunečném počasí.

Otevřeno mají ale i další koupaliště na Hradecku. Každý den od 9 do 19 hodin můžete zavítat do Lodína v Nechanicích, kde si kromě vody užijete i minigolf nebo tenis. Čilý ruch probíhá i na před několika lety zrekonstruovaném chlumeckém koupališti, kde nechybí vodní bar, skluzavky ani dětské hřišti. I tady je každý den otevřeno od 9 hodin. Vodní radovánky si užijete také na koupališti v Novém Bydžově,  které kromě vynikající kvality vody láká na tobogán a vířivky. Koupaliště má navíc zcela nové zázemí se šatnami, sociálním zařízením a bufetem.

Na přírodních plochách začínají řádit sinice i chlorofyl

Pokud dáváte přednost přírodním koupalištím a nádržím, oblíbeným výletním cílem je nedaleká nádrž Rozkoš. Podle hygieniků je tu ale zvýšený výskyt sinic a chlorofylu a voda v přehradní nádrži o rozloze 800 metrů čtverečních není zrovna průzračná. Je však stále ještě vhodná ke koupání. O něco lépe je na tom s kvalitou vody Stříbrný rybník. Hygienici pouze upozorňují na sníženou průhlednost vody a na zvýšený výskyt chlorofylu.

Asi nejlepší kvalitu vody na přírodních vodních plochách zatím slibuje písník v Břehradě. Podle posledního měření je tady voda čirá, bez známek znečištění a nikdy se nevyskytl důvod k zákazu koupání. K obdobným závěrům došli hygienici i na písníku Mělice, který rovněž patří k oblíbeným letním cílům Hradečanů. Zatím výborná kvalita vody je i na Konopáči a na přehradě na Seči.

Koupací sezona v plném proudu probíhá také na písníku Biřička, na písníku v Bělči nad Orlicí či na Správčickém rybníku v Předměřicích nad Labem, který láká především na adrenalinové aktivity spojené s jízdou na vodních lyžích či skútru. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I…
Čtěte více

AKTUALIZOVÁNO: Koupaliště Flošna se příští týden otevře. Vyšší vstupné a dodržování opatření

Hradecké koupaliště Flošna se chystá na svou jedenáctou sezonu. Správa nemovitostí, která Flošnu provozuje, zatím nestanovila přesné datum otevření, ale předpoklad je v příštím týdnu podle předpovědi počasí. V minulých letech bylo letní koupaliště pro zákazníky otevíráno…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme