AKTUALIZOVÁNO: Koupaliště Flošna se příští týden otevře. Vyšší vstupné a dodržování opatření

Flošna se otevře možná už příští týden.
Flošna se otevře možná už příští týden. | autor: hradeckralove.cz

Hradecké koupaliště Flošna se chystá na svou jedenáctou sezonu. Správa nemovitostí, která Flošnu provozuje, zatím nestanovila přesné datum otevření, ale předpoklad je v příštím týdnu podle předpovědi počasí. V minulých letech bylo letní koupaliště pro zákazníky otevíráno většinou během měsíce května. Celkově za všech deset letních sezón, v kterých je Koupaliště Flošna v provozu, ho navštívilo již přes 946 tisíc návštěvníků. V této letní sezóně je očekáván miliontý návštěvník, který bude samozřejmě odměněn.

Návštěvníci se budou moci těšit také na oblíbené ranní plavání od šesti hodin a ve vybraných dnech noční koupání od 21 do 23.30 hodin. Otevření koupaliště, otevírací dobu i další aktuality naleznete tak jako v minulosti na webových nebo facebookových stránkách.
 
Zvyšování nákladů se nevyhnulo ani koupališti. V ceníku pro sezónu 2020 dojde sice k navýšení, maximálně však o 6 korun pro jednotlivé jednorázové celodenní vstupné. Základní vstupné pro dospělé na celý den letos stojí 150 korun, s čipovými hodinkami 125 korun. Děti od 120 cm do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 62 let, držitelé ZTP a ZTP/P zaplatí za celodenní vstupné 110 korun bez čipových hodinek, s hodinkami 85 korun. Zlevněné vstupné pro všechny kategorie je po 16 hodině. Některé druhy vstupného nejsou zvyšovány vůbec - například hodinové a dvouhodinové vstupné. Děti do 120 cm mají nadále vstup zdarma. Ceny nočního koupání byly navýšeny o 10 korun, tedy na čipové hodinky zaplatíte 80 korun a ostatní 100 korun za večer.

Rodiny s minimálně dvěma dospělými a jedním platícím dítětem mají 10% slevu na vstupné. Parkování před areálem koupaliště je zdarma.

Novinkou letní sezóny 2020 jsou plavecké dráhy v 50 m plaveckém bazéně značky Malmsten s patentovaným průtokem vody, který zabraňuje turbulenci a napomáhá rozptýlení vln po celé jejich délce.

Otevřen i vnitřní bazén a Slunná loučka

V pondělí 25. května bude kromě Flošny otevřen také padesátimetrový plavecký areál i Slunná loučka na Eliščině nábřeží. Všechny otevřené areály budou fungovat v omezeném režimu v návaznosti na hygienické požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR k provozu bazénů, wellness a aquaparků.
Plavecký bazén 50 m i dětský bazének budou otevřeny (kromě parních kabin) od 6 do 21 hod. ve všední dny, o víkendech od 10 do 20 hod. Slunná loučka bude otevřena za příznivého počasí denně od 10 hodin, ale bohužel bez mlhoviště, které spadá do rizikových atrakcí.

V budově Městských lázní bude od pondělí fungovat ubytovna, všechny ostatní služby již jsou otevřené. Prostor finské sauny dostal „nový kabát“ a nyní je zde možné nalézt SAUNA & SPA ZÓNU, která bude také otevřena od pondělí každý den, ale až od 14.00 hod. Vlastní aquacentrum v Městských lázních zůstane do konce června uzavřené.

Areál letního koupaliště i wellness studio Flošna budou rovněž otevřeny od pondělí. Ve wellness studiu nebudou návštěvníkům k dispozici parní kabiny.
Kapacita v jednotlivých areálech je omezena v návaznosti na podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Konkrétní podmínky provozu jsou umístěny v jednotlivých areálech.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za pomoc v době koronaviru si 119 studentů medicíny rozdělí dva miliony korun

Královéhradecký kraj vyplatí finanční odměny za bezmála milion korun mezi 119 mediků, kteří v době nouzového stavu dobrovolně pomáhali ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Finanční dar minulý týden schválila rada kraje. Další milion studentům vyplatí ministerstvo…
Čtěte více

Podpora z Antivirusu by se měla dostat ke všem podnikatelům, co zažádali a měli vše v pořádku

Už od 28. května město přijímá žádosti o finanční pomoc určenou drobným hradeckým podnikatelům, která může sahat až do výše 25 tisíc korun. Jedná se o jedno z opatření v rámci programu Antivirus, které má za cíl snížit dopady způsobené koronavirovou krizí. K páteční půlnoci bylo…
Čtěte více

Téměř dvě stovky podnikatelů už v Hradci zažádaly o podporu. Část z nich ale nesplňuje dané podmínky

V rámci programu Antivirus už několik dní mohou hradečtí podnikatelé žádat o finanční podporu od města. ta jim má pomoci překlenout složitou dobu způsobenou koronavirovou krizí. Do pondělí 8. června dorazilo na magistrát zhruba 180 žádostí. Části z nich ale nebude moci být…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme