Koupaliště Flošna se dočká vylepšení

Hradecká radnice analyzovala necelé tři měsíce provozu venkovního koupaliště Flošna a bude usilovat o jeho vylepšení. Do budoucna se počítá i s dalším rozšířením.

"Připomínky obyvatel bude monitorovat Správa nemovitostí Hradec Králové a bude se snažit tyto věci vylepšovat,“ sdělil primátor Otakar Divíšek.

Veřejnost si stěžuje například na nízký počet trezorů a šatních skříněk v areálu koupaliště Flošna. Maminky s dětmi, kterým je  umožněn přednostní vstup, uvítají  přebalovaní pult či mikrovlnku. Dále chybí  stánek s opalovacími krémy. „Toto již řešíme s architektem, ale je nutný citlivý přístup, protože koupaliště je přihlášené  do soutěže stavba roku a jsou zde určitá pravidla,“ řekl primátor Divíšek. Plánuje se také instalace kamer na parkovišti pro kola. „Doporučujeme  zakoupení čipových karet, které umožní rychlejší odbavení u vstupu a jeho zlevnění,“ uvedl primátor.

Radnice do budoucna počítá  s výstavbou  nového polopřírodního koupaliště na Stříbrňáku, které by však vyšlo na 90 až 100 milionů korun. Uvažuje se i o rozšíření Flošny. „Je to otázka času, kdy dojde k rozšíření stávající vodní plochy, technologie zde již je, proto to nebude tak finančně náročné,“ dodal Divíšek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
2.8.2010 19:12
Bjorken (neregistrovaný)
Koupaliště na Hradec mohlo být klidně dvakrát takové (někde jsem četl, že nápor opadl, ale důvod, proč jsem já osobně přestal chodit na Flošnu a zase začal jezdit na písáky, byl ten mumraj co tam začal být, to mě odradilo a to tam nebyla ani zdaleka udávaná max. kapacita!) Rekreační bazén je ve srovnání s pardubickým malinký! Opravdu by mohl by být dvakrát větší. I divoká řeka. Padesátka mohla být o něco širší, ale budiž. V její rozšíření asi nemá cenu doufat. Jeden z tobogánů by měl být výš! Také oddělený přístup k oběma bych uvítal, i když mě ten na duše baví, tak mě štve se cpát s lidmi s těmi dušemi v jedné frontě na jinou atrakci. A přidat jednu skluzavku, uplně klasickou z jiných koupališť by se taky hodilo. Také to, že si nemůžete z koupaliště odskočit podívat se do auta, neboť vás nazpět nepustí taky není domyšleno. Říkam si aspoň něco, ale místa je tam dost a těch peněz co to stálo! Přežil bych o deset minut delší cestu na kole na pořádný aquapark než kratší na malou a drahou stavbu kvůli podloží..
26.8.2010 13:39
Japa  (Pokročilý)
Milý Bjorkene, zřejmě jsi ještě nepochopil ty podstatné věci. Tak Koupaliště nebylo stavěno pro lidi, ale proto, aby se primátor Divíšek mohl předvádět před kamerami, co pro občany dělá. To že vytvořil 500 miliónový dluh, tím, že Flošna byla stavěna na úvěr zůstává občanům zatím sktyto. Protože fakt, že tento dluh bude muset být splacen z peněz daňových poplatníků není tak atraktivní. Proč bylo tak drahé, zatím zůstává záhadou a ví o tom jen pár zasvěcených. Byla totiž radním předložena druhá nabídka s cca polovičním rozpočtem. Ale lobing je lobbing a šmytec. Navíc zůstává tajemstvím, že vyvolané investice, které musely a musí být následně provedeny v těch 500 mil Kč nejsou zahrnuty. Byl to volební trhák. V podstatě jde o podvod na občany tohoto města, kterým hrozí utahování opasků a zvyšování daní, protože se Divíškovi a jeho ODS společně s VPM podařilo zadlužit město celkem 1,5 mld. Kč. To se ale před komunálními volbami nehodí a tak to postupně vyplyme až po volbách. Takže choď dále na písák, protože platit takové nehorázné vstupné je pro soudného občana blbost. Jarda

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koupaliště Flošna se dnes zavírá. Má za sebou nejhorší sezónu

Koupaliště Flošna končí dnes 16. září 2021 v 19 hodin letní sezónu. Letošní 12. letní sezóna začala 4. června 2021 a doprovázely ji jak provoz omezující koronavirová opatření, tak i nepřízeň počasí. Celkově navštívilo letní koupaliště na Flošně přes 58 tisíc návštěvníků. Jedná…
Čtěte více

Ochladilo se, tak koupaliště Flošna snižuje cenu vstupného

zhledem k nepříznivé předpovědi počasí bude letní koupaliště Flošna přecházet od středy 25. srpna 2021 do režimu vedlejší sezóny. Jedná se o nejdřívější ukončení hlavní letní sezóny na Flošně od zahájení provozu v roce 2010. Vyhříván na 26 °C bude pouze plavecký 50 m bazén.…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme