AKTUALIZOVÁNO: Koronavirus zavřel v Hradci školy, divadla, bazén. I hokej bude bez diváků

Hokej bez diváků, Klicperovo divadlo ruší představení, filharmonie také, zavírá se bazén, Bio Central neprodá na představení více než sto lístků. Cinestar zavírá kino. Pro žáky budou zavřené základní, střední i vysoké školy. Výuku ruší i hradecké základní umělecké školy. Dopravní podnik pozastavuje provoz školních linek. Taková jsou zatím opatření kvůli koronaviru ve městě. Situace se však mění každou chvíli. Bezpečnostní rada státu v úterý rozhodla o zákazu všech veřejných i soukromých hromadných akcí s účastí přesahující ve stejný čas sto lidí s účinností od úterních 18 hodin večer až do odvolání. Od středy 11.3.2020 se zavírají všechny školy (toto rozhodnutí se zatím netýká mateřských škol).

V Hradci budou zavřené i základní umělecké školy. "Přestože vyjádření z ministerstva během dne nebyla v tomto směru úplně jasná, zavíráme. Chodí k nám více než dva tisíce dětí z nejrůznějších oblastí. Nakonec nám ministerstvo doporučilo, abychom se řídili stejnými pravidly jako ostatní školská zařízení," uvedl Karel Šust, ředitel hradecké ZUŠ Střezina.

„S okamžitou platností jsme vyhlásili zákaz pohybu našich studentů na Univerzitě Hradec Králové, čímž jsme zrušili veškerou výuku a do odvolání také všechny plánované akce," uvedl pro Český rozhlas mluvčí univerzity Jakub Novák. Opatření se týká téměř 7000 lidi, a to včetně akademiků.

Podle vyjádření hradeckého magistrátu by lidé měli zvážit i vyřizování věcí na úřadech a pokud možno je odložit.

Městská knihovna ve Wonkově ulici i její pobočky jsou uzavřeny. Stejně tak i Studijní a vědecká knihovna je až do odvolání zavřená.

Muzeum východních Čech svůj provoz nepřerušuje. Zavedlo pro návštěvníky hygienická opatření a otevřeno zůstává. Ruší se jen přednášky. Stejně zůstává otevřena i kavárna.

Krajský úřad Královéhradeckého kraje se rozhodl úplně zrušit úřední hodiny. Rozhodnutí je účinné od 12. března až do odvolání. Veškerá podání je možné činit na podatelně v přízemí krajského úřadu, a to v době:

Pondělí 8.00 - 17.00
Úterý 8.00 - 14.00
Středa 8.00 - 17.00
Čtvrtek 8.00 - 14.00
Pátek 8.00 - 14.00

Bazén zavírá, sauna zůstává otevřená

Od úterní šesté hodiny večerní se uzavírá krytý padesátimetrový bazén spolu s akvacentrem na Eliščině nábřeží. Sauna a ubytovna bude fungovat dál.

Divadla představení ruší

Klicperovo divadlo ruší svá představení zatím do 21. března. Lidé mohou vstupenky vracet nebo měnit za jiný termín. Představení ruší i Divadlo Drak, zůstávají pouze exkurze do Labyrintu Drak. Stejně tak Divadlo Jesličky Josefa Tejkla až do odvolání ruší svá představení.

Cinestar s okamžitou platností ruší své projekce, nicméně pokladny zůstávají otevřené kvůli vracení vstupného. Hradecké Bio Central nezavírá, ale prodá na každé představení maximálně 100 vstupenek.

Zrušen byl také mezinárodní festival cestovního ruchu a cykloturistiky, které se měl konat v pátek a v sobotu v kongresovém centru Aldis.

Hokej se bude hrát bez diváků. "Na schůzce Českého hokeje a Tipsport extraligy bylo rozhodnuto, že se úterní zápasy předkola odehrají, avšak bez účasti diváků a zástupců sdělovacích prostředků! O dalším vývoji soutěže bude rozhodnuto v průběhu středy, kdy se v Praze koná od 13:00 schůze APK a vedení klubů," uvádí se na webových stránkách hokejového klubu.

Vzhledem k nařízení vlády, které zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách, je od 11.3.2020 do odvolání pozastaven provoz školních linek č. 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š a výpomocných spojů. Provoz ostatních linek MHD je dále v běžném režimu, spoje jezdí podle 1. sloupce v jízdním řádu "Pracovní den".

Krajští hygienici doporučují lidem, kteří se vrátí z rizikových oblastí zasažených koronavirem a jsou bez zdravotních obtíží, aby je kontaktovali. Jak? To je uvedeno na webu www.khshk.cz

V případě zdravotních obtíží by měli lidé volat přímo infekční kliniku fakultní nemocnice - čísla a další postupy jsou na webu www.fnhk.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká koalice padla. Změna a Zelení vypověděli koaliční smlouvu

Vleklá krize na hradecké radnici skončila rozpadem koalice. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení ve čtvrtek vypovědělo koaliční smlouvu s ODS a ANO. Důvodem jsou "silně narušené vzájemné vztahy".
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme