Štítky: | Magistrát | koronavirus |

Koronavirus: V kraji je 175 pozitivních případů a 69 vyléčených. Hradecký magistrát se otevírá veřejnosti

Magistrát se otevírá.
Magistrát se otevírá. | autor: hradeckralove.cz

K nedělnímu podvečeru hlásí hygienici v Královéhradeckém kraji 175 nakažených lidí koronavirem. Z toho je již 69 vyléčených. V Hradci Králové je nakažených 58 (vyléčených 21), v Jičíně 20 (vyléčených 7), v Náchodě 62 (vyléčených 36), na Rychnovsku 17 (vyléčených 2) a v Trutnově 18 (vyléčených 3). Celkem hygienici provedli 6376 testů. Hradecký magistrát bude od pondělí opět otevřen veřejnosti.

Úřední hodiny magistrátu budou fungovat v téměř stejném režimu jako před vyhlášením nouzového stavu, využívat by je ale lidé měli stále jen v nejnutnějších případech. Na úřadě platí také zvýšená hygienická opatření, zakázán je vstup osobám bez zakrytí dýchacích cest a je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy. Veřejnosti je také k dispozici desinfekce. Zaměstnanci magistrátu města začnou od příštího týdne pracovat ve směnném provozu.

Otevřou se přepážkové agendy jako osobní a řidičské doklady, pokladna, podatelna, a stejně tak bude možné vyřídit si své záležitosti na ostatních pracovištích magistrátu města. „Stále všem občanům doporučujeme, aby zvážili neodkladnost svých záležitostí. Doporučujeme kontaktovat předem spojovatelku nebo přímo příslušný odbor a svůj požadavek nejprve telefonicky projednat se zodpovědným zaměstnancem. Společně se pak mohou domluvit, zda je návštěva magistrátu skutečně neodkladná,“ říká Markéta Bartušová, tajemnice Magistrátu města Hradec Králové. „Nesmíme zapomínat, že stále platí mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví zakazující volný pohyb osob, podle nějž lze na úřadech vyřizovat pouze neodkladné záležitosti“, dodává Bartušová.

Například platbu poplatků za odpady nebo psy mohou občané Hradce Králové nechat na později nebo využít bezhotovostního platebního styku. Splatnost těchto poplatků je prodloužena až do 15. července. Po dobu nouzového stavu se také za platné považují občanské průkazy a cestovní doklady, jejichž platnost skončila po 1. březnu 2020.

Na magistrátu města již platí důležitá ochranná a hygienická opatření. Zakázán je vstup do budovy osobám, které si nezakrývají dýchací cesty šátkem, šálou, rouškou nebo respirátorem. Na úřadě je nutné dodržovat dvoumetrové rozestupy a dbát na ohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům. Pro veřejnost jsou také připraveny nádoby s desinfekcí rukou.

Zaměstnanci magistrátu budou pracovat ve směnném provozu. „Provoz magistrátu bude od příštího týdne rozdělen na dopolední a odpolední směny. Stále chceme dbát na minimalizaci osobního kontaktu a regulovat počet zaměstnanců na pracovišti. Směnný provoz nám toto umožní, zároveň budou zajištěny hodiny pro veřejnost v podobném rozsahu, v jakém platily před vyhlášením nouzového stavu,“ doplnila Bartušová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Seniory nad 80 let se v kraji nepovede proočkovat v prvním čtvrtletí

Zatímco minulý týden dostal Královéhradecký kraj téměř šest tisíc dávek vakcín, v dalších třech týdnech přijde od firmy Pfizer do kraje vždy jen asi tři a půl tisíce vakcín. Do konce března se tak zřejmě nepodaří proočkovat seniory starší osmdesáti let. Tvrdí to alespoň hejtman…
Čtěte více

Hradecká nemocnice spouští péči o lidi, co stále trpí následky po prodělaném koronaviru

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s touto nemocí.  Na práci multioborového centra se kromě pneumologů…
Čtěte více

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme