Koronavirus: V kraji je 151 nakažených, 12 lidí se léčí ve fakultní nemocnici

Hygienici hlásí k dnešnímu dni 151 potvrzených případů nákazy novým koronavirem na Královéhradecku. Je to o pět případů více než v úterý odpoledne. Za poslední den vzrostl počet o deset nakažených. Nemocní přibyli v okresech Hradec Králové, Jičín a Náchod. Počet uzdravených se od úterý nezměnil a zůstal na devíti.

Nejvíce potvrzených případů onemocněním COVID-19 bylo dnes dopoledne nadále na Náchodsku, kde se počet nakažených proti úternímu odpoledni zvýšil o dva na 57. Na Hradecku přibyli dva nemocní na 50. Jičínsko ohlásilo zvýšení o jednoho na 16 nemocných. Na Rychnovsku i Trutnovsku počet nakažených zůstal na 11 a 17.

O nakažené, kde je průběh nemoci vážnější se stará hradecká fakultní nemocnice. V úterý odpoledne pečovala o 12 pacientů s COVID-19. Sedm pacientů bylo ve vážném stavu, z toho dva byli napojeni na plicní ventilaci. Ve fakultní nemocnici dosud zemřeli v souvislosti s novým koronavirem dva pacienti.

Dobrou zprávou je že v domovech pro seniory v Královéhradeckém kraji zatím není žádný z klientů ani nikdo z personálu nakažený koronavirem. V kraji je přitom včetně soukromých sociálních zařízení přes 3 tisíce lůžek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

Hradecká nemocnice obnovuje běžný provoz na odděleních, která sloužila covidovým pacientům

Hradecká fakultní nemocnice pokračuje v postupném obnovování běžného provozu na svých pracovištích, která byla vyčleněna pro pacienty s COVID-19. Zatímco na začátku března bylo v nemocnici hospitalizovaných 210 pacientů s covidovou infekcí, nyní se jejich počet pohybuje kolem…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme