Štítky: | Magistrát | koronavirus |

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Ve měste opět platí omezení.
Ve měste opět platí omezení. | autor: pixabay.com

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je také městská hromadná doprava, od pondělí jezdí vozy dle druhého sloupce jízdního řádu. S omezením musí v lednu počítat také návštěvníci hradeckého magistrátu. Budova je pro veřejnost otevřena po určitou dobu pouze v pondělí a ve středu.

„Opět jsme museli reagovat na vládní opatření a nechat otevřené pouze první a druhé třídy základních škol, ostatní ročníky mají distanční výuku. Zároveň jsme znovu vybrali dvě školy – ZŠ Josefa Gočára a ZŠ Sever, které nyní slouží k výuce dětí rodičů pracujících v bezpečnostních složkách, zdravotnictví či sociálních službách. Obě školy takto pomáhaly už na podzim a jejich způsob zajištění výuky se nám i rodičům velice osvědčil,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek. V Hradci Králové také zatím fungují všechny mateřské školy. „Rozhodně nemáme v plánu začít mateřské školy zavírat. K tomu dojde, pokud to bude nevyhnutelné, nebo nebude dostatek dětí či pedagogického personálu,“ doplnil Hanousek.

Od začátku tohoto týdne musí s omezením počítat i cestující MHD, vozy nově jezdí podle prázdninového jízdního řádu. Platí tedy druhý sloupec v jízdním řádu nazvaný „Pracovní den – omezení dopravy MHD.“ I nadále je zastaven také provoz nočních a školních linek a také výpomocných spojů.

Provoz magistrátu zůstává v novém roce na téměř stejné úrovni, jako tomu bylo před Vánoci a během svátků. Budova zůstává pro veřejnost otevřená v pondělí od 12 do 17 hodin a ve středu od 8 do 13 hodin. Ostatní možné záležitosti je doporučeno vyřizovat telefonicky nebo elektronicky. Bez omezení jsou vyřizovány rezervace provedené přes internetový objednávkový systém, a to na odboru dopravně správních agend a na odboru správním. Vzhledem k velkému zájmu podnikatelů jsou také rozšířeny úřední hodiny odboru Živnostenský úřad, a to na pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v ostatní dny je pak možné záležitost vyřídit na základě telefonické rezervace.

Magistrát i nadále provozuje linky pomoci, které jsou určené k řešení obtížné sociální situace.

Linky pomoci:  607 041 577; 725 434 533; 607 042 086; 702 149 138; 607 042 219

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Aldis by se měl stát největším očkovacím centrem v kraji

Nejméně pět očkovacích center by mělo vzniknout v Královéhradeckém kraji mimo nemocnice. Největším z nich by pak mělo být to, které bude zřízeno v kongresovém centru Aldis. Denně by tam mohlo vakcínu dostat 1000 až 1200 lidí. Pracovat a vypomáhat by tam měl i epidemiolog a…
Čtěte více

V hradecké nemocnici docházejí covidová lůžka i personál

Kapacita covidových lůžek v hradecké fakultní nemocnici i v dalších nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná, záchranná služba proto začala převážet pacienty do nemocnic mimo území regionu. Epidemická situace je na hraně únosnosti, největší problém aktuálně…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme