Komplikovanou křižovatku U Fortny čekají změny, město ji nechá předělat

Křižovatka U Fortny
Křižovatka U Fortny | autor: wikimedia.org, V. Hájek

Do tří let plánuje město předělat nevyzpytatelnou křižovatku U Fortny, která bývá často ucpaná na což doplácejí hlavně vozy MHD. Kromě samotné křižovatky se v místě upraví osvětlení, trolejové vedení a přechody pro chodce. Velkou změnou projde i okolí křižovatky, zejména pak zeleň. Konečný vzhled dopravního uzlu přinese až studie, kterou si radnice nechala v minulých dnech vypracovat.  

Křižovatka U Fortny ve tvaru písmene T není zrovna nejoblíbenějším místem hradeckých řidičů. Nepřehledný dopravní uzel dává zabrat nejen začátečníkům. Problémy vnikají také při každé dopravní špičce, kdy kvůli husté dopravě zůstávají auta trčet v kolonách. Do tří let by se ale celá situace mohla změnit. Město totiž zadalo studii, která má přinést návrh, jak dopravní uzel předělat.

Nová podoba křižovatky nedaleko zimního stadionu vyjde vstříc hlavně požadavkům řidičů městské hromadné dopravy. „Od projektu si slibujeme zlepšení podmínek pro MHD, její preferenci. Obsahovat by měl také například chytré zastávky a celkově by  změny měly navazovat na inteligentní dopravní systém," naznačil možné změny pro Hradecký deník náměstek primátora Jindřich Vedlich. Kromě chytrých zastávek změnou projde i nedaleké okolí křižovatky: přechody pro chodce, osvětlení, trolejové vedení i okolní zeleň. Jednou z možností je i to, že se frekventovaná zastávka Zimní stadion změní na přestupní terminál.

Cena celé rekonstrukce, která by mohla začít v roce 2018, zatím není jasná. Magistrát však na opravu hodlá využít dotace z Evropské unie z fondů ITI, které společnými silami získá hradeckopardubická aglomerace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více

Kostel sv. Mikuláše si po rekonstrukci mohou prohlédnout návštěvníci. Otevřen bude začátkem prázdnin

Dřevěný kostelík v Jiráskových sadech bude od začátku prázdnin přístupný veřejnosti. Po více než 80 letech se kostel sv. Mikuláše ze 17. století dočkal kompletní rekonstrukce. Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme