Kominík v podmínce zpronevěřil statisíce, naletělo mu 13 zákazníků

Kominík vybíral od lidí zálohy, ale práci neodvedl (ilustrační snímek).
Kominík vybíral od lidí zálohy, ale práci neodvedl (ilustrační snímek). | autor: hradeckralove.cz

Osmatřicetiletého muže obvinil v Hradci Králové vyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality z trestného činu zpronevěra, za což mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku až do pěti let. Kominík, který už byl za stejné podvody odsouzen a měl pozastavenou živnost, dál vybíral zálohy, ale práci neodvedl. Podvedl celkem 13 lidí a způsobil škodu 370 tisíc korun.

Kominík od března 2016 až do letošního března sjednal podle policie s osmi majiteli rodinných domů v různých částech republiky ústní či písemné dohody o provedení práce, které spočívaly ve vyvložkování, vyfrézování nebo výstavbě komínů.

"Vybral od lidí zálohy na materiál pohybující se od 4 do 44 tisíc korun a nakonec práci neprovedl a zálohy nevrátil. Celkem způsobil škodu téměř 210 tisíc korun. Muž na svoji obhajobu uvedl, že se dostal do finančních problémů, kdy vybranými zálohami platil materiál na jiné zakázky. Slíbil, že si najde jinou práci a všechny dluhy uhradí," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Trestné činnosti se obivněný muž dopouštěl přesto, že byl na jaře letošního roku za stejnou trestnou činnost hned dvěma soudy podmíněně odsouzen a měl pozastavené živnostenské oprávnění. Dohromady měl podvést 13 osob s celkovou způsobenou škodou 370 tisíc korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme