Koalice v Hradci Králové sestavena. ČSSD je na radnici, ODS a ANO mimo hru.

| autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové má po dnešku jasno ve vedení města.

Vítězný Hradecký demokratický klub v čele s primátorem Finkem již dříve přizval ke spolupráci bývalé koaliční partnery z uskupení Koalice pro Hradec a TOP 09, dnes se pak definitivně dohodl s ČSSD. Nová koalice bude tak mít v 37členném zastupitelstvu 22 křesel.

 

Jak uvádí vítězný HDK na svém webu, zbývá domluvit některé personální záležitosti. "Z tohoto důvodu se zúčastnění shodli na tom, že v příštím týdnu podepíší rámcovou koaliční dohodu a dále nebudou jednat s žádným dalším subjektem o případné povolební spolupráci," píše se v prohlášení. Podle našich informací by měla být koaliční smlouva podepsána pravděpodobně tento pátek. ČSSD podle stranických postupů musí ještě vstup do koalice oficiálně posvětit okresní výbor strany, ale mělo by jít jen o formalitu.

Ladí se personální složení, jména a gesce s otazníkem

Ve vedení města budou kromě primátora čtyři náměstci, přičemž každá ze zúčastněných stran v koalici by měla mít po jednom náměstkovi. Personální obsazení není ještě zřejmé, ale dá se předpokládat, že náměstkem bude i nadále Jindřich Vedlich z TOP 09 a Aneta Maclová z Koalice pro Hradec. Zcela jistá však ještě není jejich gesce, stejně tak nejsou jasná jména náměstků za HDK a ČSSD. Rada města by měla zůstat i nadále 11členná, ovšem zatím není jasné rozložení napříč stranami.

ANO 2011 vyšlo naprázdno, ODS hrála vabank

Ve hře o sestavení koalice byly před dnešním dnem kromě ČSSD ještě ODS a ANO 2011. Zejména v případě ANO 2011 se spekulovalo o tom, že by právě toto uskupení mohlo zasednout ve vedení města místo ČSSD.

Naopak účast ODS byla málo pravděpodobná. Jejímu vyřazení ze hry mohla pomoci i údajná snaha ODS obejít HDK a sestavit velkou koalici na magistrátu právě bez HDK. Jednání o této podobě koalice se prý mělo uskutečnit v sobotu večer. Ještě předtím se však HDK stihnul domluvit s ČSSD.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme