Štítky: | Kultura | Klicperovo divadlo |

Klicperovo divadlo zahajuje další sezónu, je však stále bez ředitele

Bude i letos Koule vyprodaná? | Foto: Klicperovo divadlo
Bude i letos Koule vyprodaná? | Foto: Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo v Hradci Králové s posledním srpnovým týdnem zahajuje předprodej vstupenek na svá představení a zároveň startuje novou a jubilejní 130. divadelní sezónu. Diváci se mohou těšit na už tradiční počet premiér – na programu „Klicperáku“ se jich objeví opět sedm. Velkou novinkou sezóny 2014/2015 jsou i nové webové stránky, mají oslovit především mladé publikum a přitáhnout ho do divadelních sedaček.

Do nastávající sezóny však Klicperovo divadlo vstupuje bez řádně vybraného nového ředitele. Nástupce Ladislava Zemana, který hradecké divadelníky vedl dvacet let, komise ve vypsaném výběrovém řízení nevybrala.  

V nové sezóně je divadlo bez ředitele, zatím

Po dvacetiletém působení Ladislava Zemana na ředitelském postu zůstává Klicperovo divadlo v Hradci Králové bez ředitele i nadále.

Zeman svůj post opustil po závažném a dlouho trvajícím onemocnění na konci června. Z vyhlášeného výběrového řízení, které proběhlo nyní v srpnu, však nový nástupce nevzešel. „Výběrová komise, složená z předních českých divadelníků a teatrologů, posuzovala podklady dvou uchazečů, ale nakonec ani jeden z projektů nedoporučila k postupu do druhého kola konkurzu,“ stručně informoval Karel Plánička, který je předsedou Správní rady Klicperova divadla. 

Bezvládí však nehrozí ani podle oficiálního vyjádření správní rady, ani podle lidí z divadla. Ředitele bude i nadále zastupovat současná ekonomka divadla Eva Mikulková. „V příští sezóně bude realizováno nové výběrové řízení,“ upřesnil Karel Plánička. Podle všeho by vyhlášení výběrového řízení mohlo proběhnout už v prosinci.

Začíná předprodej lístků i předplatného, bude i letos Koule vyprodaná?

Vstupenky na některá klicperovská představení jsou jako „podpultovka“ - diváci na ně čekají frontu a nebo stráví hodnou chvíli opakovaným klikáním u internetové koupě. A hned první uváděnou hrou v nové sezóně bude diváky milovaná a bohužel vždy a stále vyprodaná inscenace Koule, v níž v teplákové soupravě září Pavla Tomicová. Nákup lístků pro zářijové inscenace i nákup předplatného na celou sezónu se zahajuje v pondělí 25. srpna od 9 hodin ráno. Více informací najdete na nových webových stránkách divadla zde.  

Milovníci Drábka se mohou těšit na dvojitý nášup

Kromě dalších programových stálic jako je Richard III., Marylin či nově Romeo a Julie se skalní vyznavači Drábkova díla mohou těšit na jeden velice zajímavý divadelní den.

„V sobotu 13. září se koná velký speciál nazvaný Den jedlích víl a mořské čokolády, což je výjimečná příležitost pro diváky, kteří tak mohou v jeden den navštívit oba díly her Davida Drábka – Jedlíci čokolády a Velká mořská víla,“ zve Jana Slouková, dramaturgyně Klicperova divadla. 

Bližší informace a podrobnosti i o speciálním vstupném najdou diváci na zcela nových webových stránkách divadla. Spouští se se zahájením nové sezóny a divákům přinesou vychytávky jako je nákup vstupenky do mobilu či stažení programů v podobě e-knihy. 

O nejbližších premiérách Klicperova divadla budeme brzy informovat v rozhovoru s dramaturgyní Janou Sloukovou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme