Klicperovo divadlo se chystá na festival, boj o vstupenky je v plném proudu

Festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové.
Festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Každoroční nelítostný boj o vstupenky na čevnový mezinárodní festival Divadlo evropských regionů začal, letos se přesunul hlavně do online světa. V pondělí 13. května Klicperovo divadlo v Hradci Králové zahájilo předprodej vstupenek na 25. ročník festivalu, který se koná ve dnech 21. až 28. června 2019. "Pondělní oficiální start prodeje pro veřejnost se opět setkal s velkým zájmem diváků a po prvních dvou hodinách prodeje je více než 70% festivalových vstupenek rozebraných," hlásí pořadatelé. 

Tradiční několikahodinové fronty se letos přesunuly na internet a daleko více lidí tentokrát využilo on-line prodej. Jako každý rok divadlo nabídlo v omezené míře přednostní výměnu kuponů pro své předplatitele již od minulého čtvrtka. Oproti předchozím letům došlo ke změně v rozložení způsobu zakoupení vstupenek.

"Největší zájem byl v letošním roce o představení Revizor Městských divadel pražských, kde v režii Davida Drábka excelují v hlavních rolích Pavel Kopta s Pavlou Tomicovou. Vstupenky na toto představení zmizely v řádu několika minut. Podobně na tom bylo i Isole, představení, které Cirk La Putyka zahraje na festivalu hned dvakrát, dále představení Transky, body, vteřiny ostravského Divadla Petra Bezruče, Persony pražského Divadla Na zábradlí, či oceňované představení Něco za něco Divadla pod Palmovkou v nastudování polského režiséra Jana Klaty," uvedl Martin Sedláček z Klicperova divadla.

Šance získat vstupenky na divadelní festival ještě je

"I když se nyní některá představení jeví v on-line systému jako vyprodaná, doporučujeme zájemcům i nadále sledovat internetové stránky, případně osobně navštívit předprodej Klicperova divadla. Je možné, že budou do prodeje vracena jednotlivá místa z nevyzvednutých internetových rezervací. Diváky s internetovými rezervacemi naopak upozorňujeme, že u některých představení prodejní systém nemusí umožnit po propadnutí rezervace její obnovení," upozornil Sedláček.

Bohatý program na všech scénách Klicperova divadla nabídne desítky představení souborů z České republiky, Slovenska, Polska či Německa. O slavnostní zahájení se postará v pátek 21. června na hlavní scéně Revizor v nastudování Městských divadel pražských v režii Davida Drábka v Pavlou Tomicovou a Václavem Koptou v hlavních rolích.

Osm festivalových dní přináší na tradiční kamenné scény, do moderních divadelních budov, ale také do ulic a na scény pod královéhradeckým nebem divadlo ve všech jeho podobách. Diváci mohou vybírat z široké programové nabídky, a to od klasické činohry, která představuje průřez toho nejaktuálnějšího a nejlepšího z českých scén v uplynulé sezóně, přes profesionální nezávislé soubory působící v Čechách i Evropě, až po divadlo pohybové a loutkové, které opět prezentuje to nejlepší z České republiky i zahraničí. Festival byl založen v roce 1995 tehdejším ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem. Jeho pořadatelem je v současnosti Klicperovo divadlo a Divadlo Drak.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na …
Čtěte více

Divadelní festival se vrací do Hradce v plném rozsahu a s novým názvem Regiony

Červnový divadelní festival, který má v Hradci Králové více než pětadvacetiletou tradici, ohrožovala do poslední chvíle nepředvídatelná vládní opatření a omezení. Nakonec rozvolnění umožní, aby se tradiční svátek divadla a živého umění uskutečnil v plném programovém rozsahu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme