Klicperovo divadlo čeká rekonstrukce foyer za 8 milionů

Klicperovo divadlo čeká další investice města
Klicperovo divadlo čeká další investice města

Klicperovo divadlo se brzy začne chystat na renovaci prostor ve foyer divadla. O záměru se debatuje již delší dobu, ale k praktickým krokům se začíná přistupovat teprve nyní. 

Renovace v Klicperově divadle je připravena už několik let a podle vyjádření vedení města Hradce Králové se týká především obložení v prvním patře budovy divadla. "V prostorách spodního patra by mělo dojít k odstranění traventinu. Opravy s sebou nesou kompletní renovaci elektro instalací," popsal Martin Soukup, náměstek primátora města.

Po dokončení oprav bude jak nahoře, tak také ve spodní části interiéru budovy, dřevěné obložení ze vzácných druhů stromů.

S pracemi se má začít už letos, hlavní část realizace je pak plánována na období divadelních prázdnin. „Předpokládaná cena je 8 milionů korun, doufáme, že soutěž cenu zlevní,“ uvedl náměstek Soukup.

Divadlo bylo založeno už v roce 1885, profesionální soubor má Hradec Králové od roku 1949 a od Sametové revoluce do dnešních dnů bylo zrekonstruováno na deset historických domů divadla včetně hlavní divadelní budovy. Město do oprav investovalo už přibližně 200 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
29.1.2013 09:24
Freddy  (Nováček +20)
fotbalisti mají smůlu
takže to vypadá, že mocné kulturní loby zase zvítězilo. Jo, Klicperák je fajn, sbírá ceny a s příchodem Drábka a odchodem Morávka se na to dá i koukat, ale to by bylo na fotbale taky, kdyby konečně byl pořádnej stadion. Osm melounů nic neudělá, ale kdyby šla jen desetina peněz, který se za posledních 10 let nacpaly do klicperáku, filharmonie, centrálu a všech dalších podobných budov a institucí, vrazila do fotbalového stadionu, tak tu může klidně hrát i repre.
pro případné narážky na investice do Bavlny podotýkám, že to šlo za prvé z velké části z EU a za druhé k čemu nám bude skvělý areál pro mládež, když ta vypiplaná mládež pak bude odcházet pryč do perspektivnějších klubů.
30.1.2013 00:32
Martin1 (neregistrovaný)
RE: fotbalisti mají smůlu
Možná trochu filozofická otázka - co je pro budoucnost a rozvoj národa důležitější - kultura nebo fotbal?
30.1.2013 10:13
Freddy  (Nováček +20)
RE: fotbalisti mají smůlu
to nevím, ale co se jít tak 3.3. zeptat těch tisíců fanoušků na fotbalový stadion?
A teď vážně. Nikdy jsem se narozdíl od vás nesnažil nenápadně někomu podsouvat skutečnost, co je důležitější. Spíš jsem chtěl poukázat na nepoměr investic do kulturních a sportovních institucí. To je asi vše.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme